Haria Extreme Lanzarote dla Hiszpanów [WYNIKI POLAKÓW]

Opublikowane w sob., 18/11/2017 - 21:43

Siódmą edycję Haria Extreme na dystansie ultra zdominowali biegacze z Półwyspu Iberyjskiego.

Po zwycięstwo sięgnęła Gemma Arenas, która jako jedyna kobieta przekroczyła linię mety z czasem poniżej 10 godzin - 9:57:31. Tym biegiem Gemma zamknęła cykl pucharowy WAA Spain Ultra Cup i umocniła się na szczycie jego tabeli. W Haria Extreme zajęła 10. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Za Arenas na metę przybiegła inna Hiszpanka - Marta Escudero Martinez (10:26:03). Podium dopełniła aktualna zdobywczyni pucharu hiszpańskich biegów ultra, pochodząca z Ekwadoru Maria Mercedes Pila.

Obrończyni tytułu sprzed roku Magda Łączak wycofała się z rywalizacji na wczesnym etapie biegu.

Wśród panów po najwyższe laury sięgnął startujący w tym biegu po raz trzeci z rzędu David Lutzardo. Za każdym razem stał na podium. A tegoroczne zwycięstwo jest jego drugim triumfem w Haria Extreme. Tym razem potrzebował na ukończenie biegu mniej niż 9 godzin (8:58:26).

Za Lutzardo z czasem 09:18:49 uplasował się Jose Esteban Martinez. Trzecie miejsce należało do Włocha Marco Zanchiego, który uzyskał wynik 9:23:39.

Ok. godzinę później na metę przybiegł Paweł Dybek, który z wynikiem 10:23:15 zajął 14. miejsce.

W pierwszej „30” zmieścił jeszcze jeden Polak. Jakub Snochowski, trzeci zawodnik Supermaratonu Gór Stołowych w Hiszpanii zajął 25. miejsce z czasem 11:05:48.

Polskie podium zamyka Jarek Czuba, reprezentujący podobnie jak Snochowski klub Above 2000. Bieg zakończył na 64. miejscu z czasem 12:38:39.