Jest trasa 13. Półmaratonu Warszawskiego

 

Jest trasa 13. Półmaratonu Warszawskiego


Opublikowane w pt., 12/01/2018 - 11:09

13. Półmaraton Warszawski wystartuje w tym roku 25 marca, w ostatnia niedzielę miesiąca. To jeden z największych biegów ulicznych w Polsce i jeden z największych biegów na tym dystansie w Europie. Szczęśliwa trzynastka będzie z pewnością wyjątkowa, choćby dlatego, że pobiegniemy w przeciwnym kierunku niż zazwyczaj.

Organizatorzy postanowili poprowadzić trasę wyścigu przez najbardziej zjawiskowe oraz istotne dla historii Warszawy miejsca. Uczestnicy będą mieli możliwość rywalizacji na wybrzeżach po obu stronach Wisły, przekroczenia jej dwoma słynnymi mostami oraz dokładniejszego niż przy poprzednich edycjach wydarzenia zwiedzenia Pragi.

W tym roku duża część trasy będzie przebiegać przez Pragę, jednak start zlokalizowany został na Nowym Mieście przy ulicy Konwiktorskiej, skąd trasa została wytyczona w kierunku Placu Wilsona. Stamtąd ulicą Gwieździstą bieg ruszy pod park przy Lesie Bielańskim. Następnie, zacznie się powrót na południe.

Trasa półmaratonu poprowadzi przez niezwykle malownicze Wybrzeże Gdyńskie a następnie Wybrzeże Gdańskie. Później biegacze okrążą miejsce startu i pobiegną Mostem Gdańskim na drugą stronę Wisły w kierunku Pragi, po czym skierują się Wybrzeżem Helskim na południe. Ze starej Pragi trasa odbije na wschód, by później ulicą Jagiellońską i Zamoyskiego zwiedzać prawobrzeżną Warszawę. Kolejnym krokiem będzie pokonanie Mostu Świętokrzyskiego i dostanie się na Powiśle. W tym miejscu uczestnicy biegu będą mogli powoli już witać się z metą. Pozostanie im do przebiegnięcia tylko Wybrzeże Kościuszkowskie (w kierunku południowym), zwrot na północ, aby Wybrzeżem Gdańskim dotrzeć na linię mety.

Warto podkreślić, że tegoroczny koniec trasy został zlokalizowany w miejscu, które pozwala na obsługę bardzo dużej liczby biegaczy oraz kibiców. Zapewni to wyższy komfort zarówno uczestnikom jak i wspierającym ich kibicom.

– Nowa trasa z pewnością sprawi dużo przyjemności biegaczom startującym u nas regularnie, jak i tym którzy pobiegną z nami pierwszy raz. Warszawa, a zwłaszcza jej praska część może przez wielu zostać odkryta na nowo. Duża przestrzeń w strefie mety, którą udało nam się zapewnić, jest idealna na przyjęcie kilkunastu tysięcy biegaczy, a wszystkim półmaratończykom pozwoli komfortowo i wygodnie spędzić czas po wytężonym wysiłku. Zachęcam wszystkich do udziału w biegu! – komentuje Marek Tronina, dyrektor Fundacji Maraton Warszawski.

mat. pras.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce