Krakonosova Stovka z rodakami. Znów wygrywają Czesi [WYNIKI POLAKÓW]

Opublikowane w sob., 15/06/2019 - 22:26

Czech Radek Brunner wygrywał Karkonoską Stówkę już dwukrotnie, ale tym razem obrońca tytułu sprzed roku, drugi zawodnik Spartathlonu z 2017 r. musiał ustąpić swojemu rodakowi Alesovi Sedlakowi, który jako pierwszy przekroczył linię mety z czasem 10:58:00. Brunner zanotował ponad 50 minut straty do rodaka. Tym samym odwrócił porządek sprzed roku, gdy to Sedlak był drugi.

Trzecie miejsce również przypadło w udziale Czechowi Janowi Dostalowi, który przed rokiem zajmował 17. miejsce w klasyfikacji. Tym razem ukończył bieg w czasie 11:54:00.

Na trasie tego czeskiego, wymagającego biegu nigdy nie brakuje Polaków. Najszybszym okazał się mieszkający w niemieckiej Kolonii Krystian Pietrzak, który zaledwie przed tygodniem startował na 100 km na Teneryfie. Tam zajął 168. miejsce, znajdujące się mniej więcej w połowie stawki. W Czechach zajął 16 miejsce wśród mężczyzn z rezultatem 14:31:09.

Za Pietrzakiem na polskim podium uplasował się Andrzej Mosiek, zajmując 60. pozycję z czasem 17:00:23. Trzecim Polakiem, który zameldował się na mecie był na setnym miejscu Stanisław Sosnowski - 19:16:51.

Wśród pań, drugi rok z rzędu wygrała Katerina Sobouva. Czeszka potrzebowała na ukończenie biegu 13 godzin 4 minuty i 35 sekund. Polka Alicja Barbara Stępień zajęła 14. miejsce.

Mimo, że Polacy startują w Vrchlabi od kilku lat, niestety nigdy nie sięgnęli po zwycięstwo w tej imprezie.