Krakowski Bieg Sylwestrowy – zapisz się póki będzie za późno


Kraków: Uciekająca panna młoda, czarty, elfy, kowboje i Indianie, najwymyślniejsze konstrukcje. 31 grudnia pożegnamy biegowy rok na wesoło. Krakowski Bieg Sylwestrowy to jedna z najbardziej kolorowych imprez w kraju. Zapisy trwają.

Limit uczestników 14 edycji biegu to wynosi 2500 osób. Warto dołączyć do kolorowego tłumu. Nie chodzi tylko o dobrą zabawę, ale i pomoc innym. Dochód z imprezy zostanie przekazany na rzecz Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis.

Do wyboru są dwie trasy: „Smocza Piątka” i „Radosna Dziesiątka”. W tym roku start i meta znajdować będzie na Placu Szczepańskim. Jest to mała zmiana w porównaniu z poprzednią edycją, gdy początek i koniec biegu znajdował się na Małym Rynku. Na krótszym dystansie mogą wystartować wszyscy chętni, natomiast na 10 km tylko osoby pełnoletnie.

Zapisy internetowe będą prowadzone do 23 grudnia. Po tym terminie można się zapisać w Biurze Zawodów - 30 i 31 grudnia, o ile wcześniej nie zostanie wyczerpany limit startujących. Do 3 grudnia obowiązuje opłata startowa w wysokości 30 zł dla uczestników poniżej 18. roku życia i 45 zł dla dorosłych. Później wpisowe wzrośnie odpowiednio do 40 i 55 zł. w Biurze Zawodów (mieszczącym się w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. św. Marka 34) wyniesie 50 i 75 zł.

Organizatorzy zachęcają do przebrania się w fantazyjne stroje, najlepiej nawiązujące do historii i tradycji Krakowa. Autorom najbardziej pomysłowych kreacji specjalnie powołane Jury przyzna nagrody finansowe i rzeczowe w kategoriach: najlepiej przebrany zespół (liczący minimum 3 osoby), najlepiej przebrana para (osoby te muszą wspólnie pokonać całą trasę biegu i wbiec na metę trzymając się za ręce), najlepsze przebranie indywidualne oraz najlepiej przebrane dziecko/nastolatek poniżej 18. roku życia. Na zwycięzców czekają nagrody.

Krakowski Bieg Sylwestrowy w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

RZ


Polecamy również:


Podziel się: