Maraton Warszawski zmienia partnera technicznego


Opublikowane w wt., 22/01/2019 - 09:49

Po 12 latach współpracy, Półmaraton i Maraton Warszawski rozstają się z Adidasem. Nowym partnerem technicznym Fundacji Maraton Warszawski będzie firma New Balance, sponsor m. in. maratonów w Nowym Jorku, Londynie i Rotterdamie. Umowa została podpisana na najbliższe 4 lata, a współpracę rozpoczyna hasło: "Witamy w Warszawie!".

– Mam poczucie, że finalizacja kilkumiesięcznych rozmów to początek czegoś nowego, nie tylko dla Maratonu Warszawskiego, ale i dla biegania w Warszawie, a także w ogóle w Polsce – powiedział Marek Tronina, prezes Fundacji. – Okazało się, że łączy nas bardzo podobne postrzeganie potrzeb polskiego rynku oraz wyzwań stojących przed dostarczycielami produktów i usług. Przed nami potrzeba wykreowania drugiego boomu na bieganie. Zarówno ludzie stojący za marką NB, jak i zespół FMW, bardzo chcą do tej nowej rewolucji doprowadzić. Przed nami wiele lat współpracy, na której skorzysta cała biegowa branża w Polsce. I to jest chyba najlepsza wiadomość – komentuje Tronina podpisanie umowy.

New Balance pojawi się już w ostatni dzień marca, podczas 14. Półmaratonu Warszawskiego, a potem 29 września podczas 41. Maratonu Warszawskiego. I tak przez kolejne 4 lata, do 2022 roku.

Fundacja zaprezentuje wkrótce oficjalną koszulkę 14. Półmaratonu Warszawskiego. Biegacze mają do wyboru 3 rodzaje pakietów startowych na imprezę: najtańszy bez koszulki, z z koszulką bawełnianą oraz z koszulką techniczną i rejestrując się na start mogą wybrać odpowiedni dla siebie.

Co jeszcze z tej zmiany będą mieli biegacze? Magdalena Skrocka, rzecznik Fundacji, odpowiada na razie enigmatycznie: – Współpraca z partnerem na poziomie sponsora technicznego to zawsze szereg elementów: od wspólnych projektów, przez zaangażowanie finansowe w wydarzenie, po współpracę komunikacyjną. Dzięki takim strategicznym partnerstwom imprezy mogą nie tylko utrzymywać wysoki poziom organizacyjny, ale także stale się rozwijać.

Piotr Falkowski


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce