Marcin Świerc i Martyna Kantor na podium Les Balcons

Opublikowane w pon., 09/07/2018 - 13:05

Marcin Świerc z pełnym zaangażowaniem szykuje się na TDS, trenuje w Alpach i stawia przed sobą nowe wyzwania. W miniony weekend zamiast trenować podbiegi, ruszył na trasę 3-kilometrowego biegu wertykalnego, rozgrywanego w ramach Odlo High Trail Vanoise.

„Dawno tak nie przepaliłem płuc. Naprawdę mocny trening podbiegów, ale trzeba jeszcze bardziej poćwiczyć ten element. Jak na ultrasa było całkiem nieźle, ale w tej konkurencji są też mega mocarze”

- napisał o swoim nietypowym biegu Świerc, który 900m przewyższeń na dystansie 3 km ukończył na 17 miejscu z czasem 41:18.

Na podobny trening w boju, zdecydowała się Martyna Kantor, która bieg ukończyła jako 15 kobieta z czasem 52:18.

Dla obojga zawodników Buff Team Polska był to... dopiero początek weekendu. W niedzielę obydwoje pojawili się na starcie kolejnego biegu imprezy - Les Balcons, w którym do pokonania mieli 20km i 1000m przewyższeń.

„Przepalenie płuc”dało znakomity efekt. Marcin Świec bezapelacyjnie wygrał zawody. Linię mety przekroczył z czasem 1:39:28 i przewagą 3 minut i 39 sekund nad drugim na mecie Adamem Guillaumem. Najniższy stopień podium zajął Jose Luis Hinojisa Marchal – 1:46:29.

Martyna Kantor zakończyła Les Balcons na najniższym stopniu podium, z czasem 2:06:28. Do zwyciężczyni, Nancy Jiang, zabrakło Polce 11 minut i 33 sekund. Trzy sekundy za zwyciężczynią na metę przybiegła druga zawodniczka biegu - Anne-Lise Rousset.

W Les Balcons wystartowali również: Kamil Dąbrowski, który z czasem 2:27:17 zajął 54 miejsce oraz Barbara Świerc – żona Marcina, plasując się w rywalizacji pań na 53 miejscu, z rezultatem 3:23:49.

Polacy startowali także w 70-kilometrowym High Trail Vanoise o 5400m przewyższeń. Zwycięzcą tego biegu został Dmitry Mityaev - 8:40:45. Kuba Sarata był 82 z czasem 14:39:23. Po 14 godzinach 52 minutach i 7 sekundach na metę przybiegł Maksymilian Mars. Wśród pań wygrała Ragna Debats - 10:05:34.