Medale MP w biegu górskim anglosaskim rozdane


Opublikowane w pon., 16/04/2018 - 14:58

W weekend w Ustrzykach Dolnych rozegrano Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich w stylu anglosaskim. Walka o medale toczyła się w kilku kategoriach wiekowych.

Mistrzostwa rozegrano w ramach 3. Górskiego Biegu Ekologicznego. Trasa prowadziła po stokach Kamiennej Laworty (769 m n.p.m.). Start i meta usytuowany był przy ul. Gombrowicza. Przypomnijmy, że styl anglosaski stanowi - w uproszczeniu - serię zbiegów i podbiegów. Jest to przeciwieństwo stylu alpejskiego, który jest mozolną wspinaczką od podnóża na szczyt góry.

Seniorzy mierzyli się z dystansem 10 km. Trasa składała się z dwóch rund, na każdej przewyższenie wynosiło ok. 434 m. Zawodnicy do 20. roku życia i zawodniczki do 18 lat miały do pokonania jedną rundę. Najkrótszy z rozgrywanych tego dnia dystansów liczył 1 km.

Mistrzem Polski open został reprezentant kraju w biegach górskich - Krzysztof Bodurka. Wicemistrz kraju z ubiegłego roku (uległ wówczas Bartłomiejowi Przedwojewskiemu). Drugi był znany ultras, zwycięzca Biegu 7 Dolin 100 km z 2017 r. Bartosza Gorczyca. Obu panów dzieliły na mecie nieco ponad dwie minuty.

Brązowy krążek powędrował w Góry Świętokrzyskie. Wszystko za sprawą Sylwestera Lepiarza, który tak jak rok temu zajął trzecią pozycje. Od srebrnego medalu zawodnika z okolic Ostrowca Świętokrzyskiego dzieliła nieco ponad minuta.

Wśród pań Dominika Wiśniewska-Ulfik udowodniła, że tytuł „królowej polskich gór” nosi nieprzypadkowo. Zabrzanka, zawodowo neonatolożka, zajęła wysokie 11. miejsce open, z blisko minutową przewagą nad najgroźniejszą rywalką - Danutą Woszczek, która na co dzień pracuje jako policjantka, to doświadczona biegaczka i medalistka mistrzostw świata weteranów

Brąz wywalczyła trzykrotna mistrzyni paraolimpijska - Barbara Niewiedział. Biegaczka udowodniła, że równie dobrze radzi sobie na bieżni jak i w górach. Przypomnijmy, że w tym roku została halową mistrzynią kraju w biegu na 3000 m.

Na dystansie 5 km mistrzami kraju zostali Sabina Lizis i Szymon Gużkowski w kategorii juniorów młodszych, oraz Katarzyna Gała i Marcin Kubica wśród juniorów.

Pełne wyniki: TUTAJ

RZ


Polecamy również:


Podziel się: