Mistrzostwa Europy w rajdach przygodowych odbędą się w Polsce!


Opublikowane w czw., 21/03/2019 - 13:46

Rajdy przygodowe jeszcze dekadę temu były wylęgarnią dzisiejszych ultramaratończyków i biegaczy na orientację, także tych w Polsce. Od swoich uczestników wiele wymagają. Jeśli trzeba w nich biegać to zazwyczaj dużo i na orientację, ale samo bieganie nigdy nie wystarcza, by liczyć się w klasyfikacji. Odcinki specjalne, kolarskie, pływackie, kajakowe czy pokonywane na rolkach, zadania wspinaczkowe, elementy eksploracji jaskiń a nawet surwiwalu, to wszystko części składowe takiego rajdu.

Chociaż o rajdach przygodowych słyszy się mniej niż jeszcze kilka lat temu, mają w Polsce długą tradycję i grono zapalonych zwolenników. W lipcu, gdy w Polce zostaną rozegrane mistrzostwa Europy w tej dyscyplinie, może być jeszcze więcej!

Na razie lista startowa Adventure Trophy zapełniona jest w połowie. Są na niej drużyny z Francji, Słowenii, Hiszpanii, Holandii. Nie brakuje też polskich nazwisk związanych od lat z rajdami i biegami. W mistrzostwach wystartuje m.in. Agnieszka Korpal - współorganizatorka ZUK, Marek Galla z Rajdu Konwalii, Justyna Frączek, która według specjalistycznego rankingu NZARP była drugą najlepszą zawodniczką 2016 r.!

Trasa imprezy w randze mistrzowskiej to 500 km i 10 000m przewyższeń trekkingu / biegu na orientację, połączonego z kilkoma innymi dyscyplinami i zadaniami specjalnymi. Adventure Trophy w mistrzowskiej wersji do zadanie dla 4-osobowych grup, które są w stanie dobiec do mety zlokalizowanej w Krakowie, w limicie poniżej 100 godzin.

Zwycięzca może liczyć na darmowy udział w mistrzostwach świata, co nie jest bez znaczenia, biorąc pod uwagę wysokość wpisowego na mistrzostwa Europy (do końca marca kosztuje 1500 euro) i niemałe wydatki na wyposażenie obowiązkowe. Miejsca od II do V zostaną nagrodzone sprzętem sportowym.

Mistrzostwom będzie towarzyszyła trasa 200-kilometrowa, otwarta dla zespołów dwuosobowych. Limit na jej ukończenie wynosi 30 godzin, a wpisowe 100 euro.

Mistrzostwa rozpoczną się 15 lipca i potrwają do 21 lipca.

IB


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce