Mistrzyni Olimpijska spodziewa się dziecka. Pisze o końcu kariery


Opublikowane w czw., 10/01/2019 - 08:25

Już niedługo jamajska sprinterka Veronica Campbell Brown zostanie mamą. W mediach społecznościowych zasugerowała, że rozważa definitywne rozstanie się z bieżnią.

Campbell Brown to multimedalistka IO i MŚ - mistrzyni olimpijska z Aten i Pekinu w biegu na 200 m (druga kobieta na świecie, która obroniła złoto w tej konkurencji), srebrna medalistka MŚ na 100m w Osace. Sprinterka nie startowała w sezonie 2018.

Jak napisała w internecie, prezentując rodzinne zdjęcie z mężem Omarem, „nasze życie wkrótce się zmieni na zawsze”. Wspomniała o radościach, wyzwaniach i troskach, jakie ją teraz czekają. „Modlimy się o siłę i wiedzę, by być najlepszymi jak to tylko możliwe rodzicami”.

Jak pisze 36-letnia Campbell Brown, wątpi, czy wróci jeszcze na bieżnię. „Na ten moment, jestem niepewna co do mojego powrotu do rywalizacji. Moją uwagę koncentruje obecnie na powitaniu dziecka i zapewnieniu mi możliwe najlepszego środowiska do rozwoju, przepełnionego miłością, ciepłem i opieką” - pisze Jamajka.

Rodzina Państwa Brown mieszka w USA, w Wieliamsburgu. Omar Brown jest trenerem sprintów w tamtejszym William and Mary College.

red.


Polecamy również:


Podziel się: