Na Puchar Europy 10 000m pojadą... bez Szymona Kulki [KOMENTARZ PZLA]


Opublikowane w pt., 11/05/2018 - 11:21

Złoci medaliści kwietniowych mistrzostw polski – Katarzyna Rutkowska (KS Podlasie Białystok) i Tomasz Grycko (UKS Bliza Władysławowo) – znaleźli się w składzie reprezentacji Polski na przyszłotygodniowy puchar europy w biegu na 10 000 metrów.

Zdobywając tytuły mistrzowskie, 28 kwietnia w Łomży, Rutkowska i Grycko zbliżyli się do minimów PZLA na mistrzostwa Europy w Berlinie. Przypomnijmy, że w biegu na 10000 metrów wynosi ono odpowiednio dla kobiet 32:50.00 i dla mężczyzn 28:50.00. Start w pucharze Europy w Londynie będzie dla naszych reprezentantów szansą na wypełnienie wskaźników.

Medale MP na 10 000m rozdane [ZDJĘCIA, WIDEO, ROZMOWY]

Zawody w Londynie odbędą się w sobotni wieczór, 19 maja. Imprezę gościć będzie stadion lekkoatletyczny usytuowany u podnóży Parliament Hill w północno-zachodniej części miasta.

Źródło: PZLA


Od redakcji:

Niespodziewanie wśród powołanych zawodników zabrakło miejsca dla Szymona Kulki, choć biegacz LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża posiada minimum European Athletics na imprezę a w Łomży potwierdził wysoką formę.

Jak tylko poznamy powody takiej decyzji PZLA, zaktualizujemy publikację.

red.


KOMENTARZ PZLA dot. Szymona Kulki:

- Zespół Szkoleniowy PZLA już jesienią ustalił, że na PE wyśle drużynę tylko w przypadku gdy wszyscy jej członkowie będą legitymować się wynikami na poziomie 29:10. W innym przypadku na puchar jadą tylko mistrzowie kraju - powiedział nam Maciej Jałoszyński z Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

- Szymon Kulka 19 maja powalczy o jak najlepszy wynik podczas mistrzostw Polski U23 (startując PK - poza konkurencją - red) w biegu na 10 000 metrów - dodał nasz rozmówca.

Zawodnik LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża rok temu podczas młodzieżowych mistrzostw kraju rozgrywanych w Bielsku Białej ustanowił rekord życiowy wynoszący 29:06.28, także startując poza zasadniczą rywalizacją. Czy tym razem historia się powtórzy?

Mistrzostwa Polski U23 na 10 000 m odbędą się w Rudzie Śląskiej.

RZ


Polecamy również:


Podziel się: