Na skrzydłach miłości do mety. Bieg Walentynkowy w Dąbrowie Górniczej Ambasadorki


Opublikowane w pon., 11/02/2019 - 10:12

Wystartowałam w Biegu Walentynkowym w Dąbrowie Górniczej, organizowanym przez Stowarzyszenie Pogoria Biega, bo... „what the world needs now is love, sweet love”.

To była spontaniczna decyzja, podjęta ledwie 2 godziny przed startem. Niestety pobiegłam bez mojej drugiej połówki. Za to ze znajomymi.

Na start ruszyliśmy w rytm salsy, razem z grupą Duchów. Pogoda wyjątkowo dopisywała - piękne słońce i temperatura powyżej zera podkręciły atmosferę biegu.

Biuro zawodów działało prężnie już od soboty oraz przed samym biegiem

Trasa to 5-kilometrowa asfaltowa pętla z małym hakiem, która do łatwych nie należy. Obowiązywała dowolna formuła startu - bieg indywidualny, w parach lub nordic walking.

Bogaty pakiet startowy – w tym roku w skład wchodził plecak-worek, kalendarz książkowy, kalendarz ścienny oraz numer startowy z chipem – klimat imprezy i charakterystyczne serduszka przyciągnęły tłumy biegaczy, którzy świętowali aktywnie ten wyjątkowy dzień.

Miłym akcentem były baloniki w kształcie serduszek, które otrzymywała każda startująca para. Była też czerwona wstążka aby zakochani nie zgubili się na trasie.

Start umiejscowiony był pod halą sportową. Trasa prowadziła główną ulicą Dąbrowy Górniczej oraz przez Park Hallera. Dwukrotnie zmagaliśmy się z dość ciężkim podbiegiem - każdy kto odwiedził Dąbrowę, wie o którym momencie mowa. Niestety zalegający na trasie śnieg oraz błoto przeszkadzały w biegu. Niemniej najważniejsza była miłość i to ona niosła uczestników na swoich skrzydłach, do mety (ewentualnie robił to partner!).

Na mecie czekały piękne medale w kształcie serca. Duży plus za strefę na mecie - brak zastojów, kolejek. Każdy uczestnik otrzymał też wodę oraz zaproszenie na słodki poczęstunek. Po biegu odbyła się dekoracje oraz losowanie atrakcyjnych nagród.

Bieg Walentynkowy w Dąbrowie Górniczej to impreza do której z przyjemnością powracam. Zachęcam!

Sandra Pawlik-Niedziela, Ambasadorka Festiwalu Biegów


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce