Nocna Wataha – ostatnia szansa na start


Opublikowane w śr., 11/07/2018 - 11:31

Nocna Wataha to coś dla prawdziwych mężczyzn: cztery starty, każdy w innej porze roku, niezależnie od warunków pogodowych. Noc, ciemność, las, tajemnicze odgłosy zwierząt czających się tuż za linią światła rzucanego przez czołówki. Rywalizacja. A na mecie medal w kształcie wilka, za każdym razem inny... Wchodzisz w to?

Wbrew pozorom, ta rozrywka przyciąga także sporo pań. W edycjach zimowej i wiosennej na krótszym dystansie kobiety stanowiły 40% startujących a na dłuższym ponad 1/3. Dodatkową atrakcję stanowią koszulki i chusty wielofunkcyjne z wizerunkiem wilka. Można je zamówić podczas zapisów lub nabyć bezpośrednio w biurze zawodów.

Bieg odbywa się w cyklu czterech pór roku, zawsze w tym samym miejscu: rozpoczyna się na ścieżce rowerowo-rolkowej na ul. Bugajskiej na pograniczu Częstochowy i Olsztyna. Do wyboru są dwa dystanse: 5 i 10 km, każdy poprowadzony w całości, bez pętli i agrafek. Trasa wiedzie przez las, jest oznakowana za pomocą odblaskowych strzałek i symboli. Do startu wymagane jest własne oświetlenie, najlepiej w formie czołówki.

Każdy z biegów nagradzany jest oddzielnie, ale wynik liczy się także do klasyfikacji cyklu. Do wyboru mamy dwie wersje klasyfikacji generalnej: klasyczną, w której biegamy przez cały rok ten sam dystans (ostatecznie liczą się trzy najlepsze czasy) lub MIX, w ramach którego należy ukończyć dwa razy 5 km i dwa razy 10 km. By zostać sklasyfikowanym, wystarczy jeden start w klasyfikacji klasycznej i dwa w MIX-ie (minimum raz 5 km i raz 10 km).

Letnia edycja Watahy odbędzie się w piątek 13 lipca. Start 10 km o 21:30, 5 km o 21:45. Zapisy zostały wydłużone o jeden dzień, więc to ostatnia szansa na zgłoszenie udziału w biegu. Można to zrobić TUTAJ http://biurozawodow.pl/events/info/nocna-wataha-lato.

Kolejna edycja biegu, Nocna Wataha Jesień, odbędzie się 19 października 2018 r.

KM


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce