„Nowosarzyńska Jedenastka” - udany debiut [ZDJĘCIA]

 

„Nowosarzyńska Jedenastka” - udany debiut [ZDJĘCIA]


Opublikowane w wt., 10/11/2015 - 09:01

W sobotę, 7 listopada w Nowej Sarzynie odbył się organizowany po raz pierwszy w tym mieście Bieg Niepodległości „Nowosarzyńska Jedenastka”. Zamierzeniem organizatorów, czyli Miasta i Gminy Nowa Sarzyna, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Stowarzyszenia „Nasza Mała Ojczyzna”, Stowarzyszenia Rozwoju Zespołu Szkół „Prymus” i Grupy radnych „Nasze strony” było uczczenie Narodowego Święta Niepodległości zgodnie z naszymi wyobrażeniami nowoczesnego patriotyzmu: z nutą pamięci i zadumy, ale też radośnie, z uśmiechem na ustach.

Jako pierwsza na trasę o długości 2,5 km wyruszyła młodzież. Zwyciężył Radek Maczuga (8:15) przed Dawidem Chowańcem i Dominikiem Majewskim, wśród dziewcząt najszybsza była Anastazja Gnidec (10:23), drugie miejsce zdobyła Anka Szczuka, a trzecie Anka Burda.

Bieg główny na dystansie 11 km zgromadził 137 zawodników (100 panów i 37 pań), którzy po wysłuchaniu hymnu narodowego wyruszyli na trasę. Wg opinii przekazanej przez Ryszarda Drypsa, była ona ciężka, ale bardzo fajna terenowo.

Kibice, również dzięki łaskawości aury, nie zdążyli jeszcze zmarznąć, a już na mecie zameldował się pierwszy zwycięzca Nowosarzyńskiej Jedenastki – Grzegorz Czyż z teamu Automatyka Tarnów – Grupa Azoty, który jako jedyny zszedł poniżej 40 minut (39:37). Drugi był Łukasz Kutryn z Biszczy (40:24), trzeci Mateusz Golonka z Warsaw Running Team (42:25). Wśród pań najszybsza była Małgorzata Siembida z SKB Stalowa Wola, która pokonała trasę w czasie 46:19. Miejsca na podium wywalczyły też Joanna Majewska z RUN PGE (50:36) i Regina Krenzel z Jarosławia (50:42).

Warto podkreślić, że w biegu uczestniczyła multimedalistka olimpiad i mistrzostw świata weteranów – pani Zofia Turosz, która wbiegła na metę z otrzymanym od organizatorów bukietem biało-czerwonych kwiatów, w ten symboliczny sposób przypominając, jakiej idei poświecone było nowosarzyńskie spotkanie biegaczy.

Nagrody za zwycięstwa w swoich kategoriach wiekowych otrzymały panie Barbara Łuczak-Pokój z Przeworskiej Grupy Biegowej, Ewelina Koprowicz z Jarosławskiej Grupy Biegowej Sokół, Joanna Majewska z RUN PGE, Maria Buczko z Run Run Oleszyce i Anna Bemben z Nowej Sarzyny oraz panowie Mateusz Cieryt z Leżajska, Bartłomiej Jasiński z GKS Kotów, Dariusz Piędel z Łętowni, Dariusz Buba z Leżajska, Ryszard Dryps z Jelnej i Stanisław Młynarski z Zarzecza (pierwsze trójki w kat. OPEN nie uczestniczyły w podziale nagród w kategoriach wiekowych).

Nagrody za najwyższe miejsca wśród mieszkańców Miasta i Gminy Nowa Sarzyna zdobyli Barbara Łuczak-Pokój i Dariusz Piędel.

W stworzonej doraźnie kategorii „Najszybszy radny z Nowej Sarzyny” pierwsze (i ostatnie) miejsce zdobył Robert Sądej, jeden z... organizatorów imprezy.

Wszyscy uczestnicy otrzymali na mecie pamiątkowe medale.

Zwycięzcy biegu, z rąk burmistrza pana Jerzego Paula, pana Jana Krauza – dziewięciokrotnego medalisty igrzysk paraolimpijskich oraz organizatorów, otrzymali nagrody rzeczowe i ręcznie malowane szklane puchary, a wśród wszystkich rozlosowano szereg upominków.

Organizacja Nowosarzyńskiej Jedenastki byłaby niemożliwa bez szerokiego zaangażowania wielu partnerów. Pomagali nam 8. Drużyna Harcerska „Kameleon”, Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza, Gimnazjum im. Jana Pawła II, policja, Ochotnicze Straże Pożarne z Łukowej, Sarzyny i Rudy Łańcuckiej, Ośrodek Kultury, Nowosarzyńska Telewizja Kablowa Lokaltel i Sarzyński Serwis Informacyjny www.sarzyna.info, partner techniczny – firma NikaDron pana Karola Szewerniaka i patron medialny – Tygodnik Sztafeta. Szczególne podziękowania chcielibyśmy złożyć Grupie Pierwszej Pomocy PCK Nowa Sarzyna, która – jak zawsze – z wielkim zaangażowaniem zajęła się zabezpieczeniem medycznym imprezy.

Dziękujemy za pomoc ponad sześćdziesięciu wolontariuszom, którzy bezinteresownie poświęcili organizatorom i uczestnikom wiele czasu i energii. Dziękujemy wszystkim sponsorom, dzięki którym wzbogaciliśmy pulę nagród i upominków.

Uczestnicy przekazali nam sporo pozytywnych opinii. Mateusz Golonka uważa, że trasa była atrakcyjna i trudna technicznie. Chwali organizację, podobają mu się medale pamiątkowe, podkreśla też atrakcyjność nagród i losowanych upominków. Ryszard Dryps docenia warunki zaplecza – szatnie, depozyt, ciepły prysznic. Wszyscy, z którymi rozmawialiśmy, deklarowali przyjazd za rok.

Bieg Niepodległości "Nowosarzyńska Jedenastka" został dofinansowany ze środków otrzymanych od Miasta i Gminy Nowa Sarzyna.

Sponsorem głównym była Polenergia Elektrociepłownia Nowa Sarzyna Sp. z o.o.

Sponsorzy to: 

 • Zakład Usług Elektroenergetycznych "El-chem" Sp. z o.o.,
 • Zakład Mechaniczno-Remontowy "CHEMREM-ORGANIKA" Sp. z o.o.,
 • Firma Handlowo-Budowlana "JANIK" Sp. z o.o.,
 • Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe „SARZYNA” Bogusław Miazga,
 • DuoLife sp. z o.o.,
 • Butik Perełka,
 • Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Dippen Grzegorz Brzyski,
 • romo79 Roman Bemben,
 • Przedsiębiorstwo Transportowo-Handlowo-Usługowe AUTO-NAPRAWA Wiesław Marczak,
 • Zakład Produkcyjno-Remontowo-Handlowy Szewczyk Wiesław,
 • Sklep spożywczy Michał Paradka,
 • Pizzeria "Rawiola", Owocowe Smaki Sp. z o.o.,
 • Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe GENEX - Eugeniusz Kolano,
 • Firma JUBILER Patryk Kwaśniak,
 • Sklep i Serwis KOMP-ELEKTRONIK-GSM

... oraz dwaj przedsiębiorcy, pragnący zachować anonimowość.

Dziękujemy!

Jacek Wojdałowicz

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce