Odwołany Hardrock 100 - sponsorzy wspierają lokalnych przedsiębiorców


Opublikowane w pt., 19/07/2019 - 08:49

Przez obfite opady śniegu nie doszła do skutku tegoroczna edycja Hardrock 100 – jednego z najbardziej prestiżowych ultramaratonów górskich na świecie. Ucierpieli uczestnicy, ale i lokalne biznesy, dla których Hardrock 100 i jego uczestnicy są stałym i znaczącym źródłem przychodów.

Tegoroczna edycja Hardrock 100 odwołana!

Na problemy przedsiębiorców z Silverton, Telluride, Lake City czy Ouray, zareagowali sponsorzy imprezy. Firmy GU Energy Labs, Ultimate Direction, Altra i Smartwool zadeklarowały wsparcie finansowe dla inicjatyw biegowych, które będą tam podejmowane w tych miejscowościach w nadchodzących miesiącach. Dodatkowo GU Energy Labs – producent żel i batonów energetycznych, zapowiedziało przekazanie na ten cel 10% przychodów ze sprzedaży produktów serii Roctane.

– Odwołanie Hardrock 100 to zrozumiała decyzja, przez intensywny śnieg w górach San Juan, dlatgeo chcieliśmy w jakiś sposób pomóc. Cieszymy się, że możemy połączyć siły z kilkoma innymi sponsorami imprezy, aby wspierać społeczność, która zostanie dotknięta ekonomicznie przez odwołanie imprezy – powiedziała Celia Santi, Senior Brand Experience Manager w GU Energy Labs.

Warto dodać, że GU Energy Labs jest sponsorem Hardrock 100 od pierwszej edycji imprezy (podobnie jak firma Koral Maraton jest partnerem maratonu Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju). Laura Vaughan, córka założyciela GU Energy Labs dr Billa Vaughana, wygrywała imprezę w 1997 roku.

Najbardziej znanym uczestnikiem Hardrock 100 – trasa biegu to ponad 160 km i 10 000m przewyższenia bo błotnistych ścieżkach, rzekach i wzniesieniach Kolorado – jest oczywiście Kilian Jornet. Katalończyk jest rekordzistą trasy pokonywanej w różnych kierunkach w zależności od edycji.

red. / mat. pras.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce