Penyagolosa Trail: Niegościnni Hiszpanie. Biegali Polacy

Opublikowane w sob., 13/04/2019 - 18:38

Hiszpanie nie byli gościnni dla 73 ultramaratończyków z 26 krajów, którzy przemierzali w weekend trasę Penyagolosa Trail. Nie mogło być inaczej, gdy 110-kilometrowy bieg przynosił punkty w Pucharze Hiszpanii, a elita zagraniczna biegu należącego do cyklu UTWT nie była tak liczna, jak podczas odbywających się tu rok temu mistrzostwach świata w trailu.

W rywalizacji mężczyzn, całe podium zajęli Hiszpanie. Wygrał Ernest Ausiro - 11:56:35. Zawodnik z Torello startuje przede wszystkim w biegach hiszpańskich i robi to z dobrym skutkiem. Tegoroczną Transgrancanarię kończył na siódmym miejscu.

Co ciekawe, jedyny zawodnik w stawce, który w tym roku zszedł poniżej 12 godzin, ma też na koncie kilka zwycięstw w mniej znanych w Polsce biegach.

Drugie miejsce z czasem 12:00:22 zajął Cristofer Clemente Mora, który trasę Penyagolosa Trail zdążył już dobrze poznać. Dwukrotny wicemistrz świata w trailu, swój ostatni tytuł zdobył właśnie w Penyagolosa.

Na najniższym stopniu podium stanął Ramon Recatala Vera, który przed rokiem zajmował ósme miejsce w krótszym biegu towarzyszącym tej imprezy. Tym razem sięgnął po trzecie miejsce z czasem 12:20:28.

Na trasę Penyagolosa wybiegło również dwóch Polaków. Niestety Tomasz Zapart nie ukończył rywalizacji. Maciej Kaysiewicz nadal walczy z dystansem. Biegacz, który ma na swoim koncie m.in. Hong Kong 100 czy CCC, jest na trasie od ponad 15 godzin. Limit na ukończenie biegu wynosi 27 godzin. Za nim już około 85 km.

Na podium pań dwie Hiszpanki rozdzieliła Amerykanka Tessa Chesser z rezultatem 15:36:04. Zwyciężczynią została Gemma Arenas Alcazar, która wygrywała tu również w 2017r. Tym razem nabiegała wynik 14:13:43.

Trzecie miejsce zajęła Angels Centelles Cardona z rezultatem 15:43:29.