Piotr Łobodziński zwycięzcą cyklu Vertical World Circuit!

Opublikowane w wt., 04/12/2018 - 13:49

Gdy przed tygodniem Piotr Łobodziński wygrywał ostatnie zawody pucharowe w Szanghaju i stracił po pięciu latach dominacji tytuł lidera Pucharu Świata w biegach po schodach, zapowiadał odwet w cyklu Vertical World Circuit. Słowa dotrzymał.

Ostatni bieg VWC odbywał się w najwyższym budynku Hongkongu. Uczestnicy imprezy mieli do pokonania 82 piętra i 2120 schodów. Piotr Łobodziński startował w tej klatce schodowej już pięciokrotnie. Wprawdzie zawsze bieg udało mu się kończyć, ale do tej pory go nie wygrał. Szóste podejście okazało się szczęśliwe. Specjalista biegów po schodach wbiegł na ostatnie piętro w czasie 12.00

„Sam do końca nie wierzyłem, że mogę to wygrać. Bo niby jak? Nie udała mi się ta sztuka przez 5 lat. Tydzień temu przegrałem wyraźnie w Szanghaju. Dodatkowo nie pasuje mi ta klatka schodowa. A jednak, stojąc na starcie, miałem w głowie tylko jedną myśl: „Teraz albo nigdy”

- pisał Piotr Łobodziński, który zdetronizował trzykrotnego zwycięzcę biegu Marka Bourne’a. Trzecie miejsce zajął Ryoji Wantanabe.

Wśród pań wygrała faworytka, wielokrotna zwyciężczyni i rekordzistka tej klatki schodowej Suzy Walsham z czasem 14.05. Kolejne miejsca na podium zajęły: Włoszka Valentina Belotti i Australijka Alice McNamara.

W klasyfikacji generalnej cyklu Vertical World Circuit zwycięzcą piąty raz z rzędu został Piotr Łobodziński. Wśród pań kolejny raz po tytuł sięgnęła Suzy Walsham. Najwyżej wśród Polek, na 32 miejscu została sklasyfikowana Zuzanna Kielak, która startowała tylko w jednym biegu, w Londynie.