Piwniczna-Zdrój: Mikołaje biegali dla Domu Samopomocy w Kosarzyskach [ZDJĘCIA]


Opublikowane w ndz., 09/12/2018 - 18:43

Blisko setka biegaczy w czerwonych koszulkach i mikołajowych czapeczkach, głownie z Sądecczyzny, ale też spora grupa gości ze Słowacji, wystartowała w 4. Biegu Mikołajów w Piwnicznej-Zdroju. Sport to rywalizacja, ale tym razem jej celem była przede wszystkim pomoc charytatywna.

Całkowity dochód z imprezy jest przeznaczony na stworzenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Kosarzyskach, ośrodka dziennego pobytu dla 35 osób oraz ośrodka całodobowego dla kolejnych 15 pacjentów. Budowa trwa od 4 lat, na jej dokończenie potrzeba jeszcze kilkuset tysięcy złotych. W niedzielę swoją cegiełkę dołożyli biegacze i kijkarze, bo w imprezie startowali także miłośnicy nordic walking.

Biegacze rywalizowali na blisko 8,5-kilometrowej trasie wytyczonej ulicami Piwnicznej i sąsiadującego z gminą słowackiego Mniszka nad Popradem. Elektroniczny pomiar czasu zapewniła tradycyjnie ekipa Fundacji Festiwal Biegów.

Zawodnicy ruszyli w południe, a dokładnie pół godziny później na ostatniej prostej zameldowała się trójka młodzieńców zażarcie rywalizujących o zwycięstwo. 21-letni Słowak Ludvig Herich, reprezentujący klub Spartak z podkoszyckiego Medzeva, odparł ataki rywali z Limanowej i Nowego Sącza. Wyprzedził Rafała Sułkowskiego o 5, a Darka Bąbę o 33 sekundy.

Wśród kobiet nie miała sobie równych stała bywalczyni małopolskich biegów, Anna Bodziony. Zawodniczka z Niskowej koło Nowego Sącza, która nie opuściła jeszcze ani jednego Festiwalu Biegowego w Krynicy, przebiegła dystans 8,3 km w czasie 38 minut i 34 sekund, wyprzedzając o ponad minutę Editę Vrbiakovą ze słowackich Koszyc, a o 2,5 minuty – Joannę Szurek z prężnej Gorlickiej Grupy Biegowej.

I jeszcze nordic walking. Najszybciej kijkami i nogami przebierali: Dorota Cichosz z Sękowej w powiecie gorlickim i Bartłomiej Jasiński z Kotowa (powiat nowosądecki).

WYNIKI

Wesprzeć budowę ośrodka w Kosarzyskach można także na co dzień, przelewając darowiznę na rzecz Stowarzyszenia na Rzecz Osób Przewlekle Chorych i Dzieci Niepełnosprawnych "Nasz Dom" w Piwnicznej-Zdroju, nr konta: 26 8813 0004 2001 0000 3001 0001.

Piotr Falkowski

zdj. KL / Natalia Podsadowska, Ambasadorka Festiwalu Biegów


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce