Po raz dziewiąty pobiegną i pomaszerują na Brzankę, tym razem na Dzień Matki.

 

Po raz dziewiąty pobiegną i pomaszerują na Brzankę, tym razem na Dzień Matki.


Opublikowane w pon., 13/05/2024 - 14:34

Czy można wystartować w super zorganizowanej imprezie biegowej z wyjątkowymi medalami, pakietami startowymi, pięknymi widokami i wspaniałą gościnnością z pysznym domowym jedzeniem, oczywiście, że można w gminie Rzepiennik Strzyżewski. To tutaj za kilka dni odbędzie się po raz dziewiąty Bieg na Brzankę, a jego organizatorem jest Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Promocji w Rzepienniku Strzyżewskim.

- Już 26 maja na Dzień Matki, staniemy na starcie IX Biegu na Brzankę. Ten bieg to nie tylko rywalizacja to również okazja do zanurzenia się w pięknie Parku Krajobrazowego Pasma Brzanki. To bieg, gdzie przyroda staje się naszym sojusznikiem. Zapewniamy 10 km harmonii z naturą, a celem jest Brzanka. Mamy dobre wiadomości dla Niebiegaczy, równolegle z biegiem przewidzieliśmy spacer Nordic Walking trasą biegu. Każdy z uczestników, zarówno biegu jak i Nordic Walking otrzyma pamiątkowy medal. Zawsze staramy się, aby była to również impreza rodzinna, dlatego zapraszamy na Brzankę z dziećmi, z dziadkami, ciociami i wujkami. Dla każdego niezależnie od wieku znajdzie się coś interesującego. To również okazja do spędzenia wolnego czasu w otoczeniu pięknej przyrody. Stoiska Zespołu Parków Krajobrazowych, Nadleśnictwa Gromnik, no i przepyszne jedzenie od KGW Olszyny i KGW Jodłówka Tuchowska będą dodatkową atrakcją – informują organizatorzy imprezy.

Regulamin, dokładne informacje oraz formularz zapisów dostępne na są na stronie: www.bieg.gckrzepiennik.pl

- Miałem okazję pobiec w siódmej edycji tego biegu. Pamiętam, przyszło się nam wówczas zmagać nie tylko z przewyższeniami, ale i upałem, który towarzyszył nam od startu do mety. Ruszyliśmy z rejonu stadionu sportowego w Olszynach i piękną trasą po górkach i lasach dotarliśmy do mety na punkt widokowy na Brzance. Na mecie czekała na każdego zdobywcę Brzanki królowa z piękną koroną i medalami. Jej Wysokość Brzanka przyjęła nas po królewsku. Dla ochłody była przygotowana strefa SPA, wszystkich zawodników witał gorący doping kibiców i organizatorów imprezy. Po skorzystaniu ze strefy SPA wszyscy mogli skorzystać z suto zastawionych stołów z regionalnymi przysmakami. Nie pamiętam, czy udało mi się wszystkiego skosztować, ale wymienię tylko to, co skosztowałem — pyszne pierogi ruskie i z kapustą, grochówka, kompot owocowy, proziaki, wiejskie wędliny, ogórki kiszone, chleb wiejski ze smalcem i jeszcze trochę pysznego ciasta. Więcej, niestety, już nie dało rady, a było jeszcze w czym wybierać. To był jeden z najlepszych biegów, w jakim startowałem w ostatnich latach. Planuję start w tym  roku, ale nie wiem, czy czas pozwoli. Wszystkich jednak gorąco zachęcam i zapraszam do pobiegnięcia lub pomaszerowania na Brzankę, bo  naprawdę warto i na pewno będzie jak co roku po królewsku – wspomina i zaprasza Marek Podraza, uczestnik biegu i Ambasador Festiwalu Biegów.

Więcej informacji:

https://www.facebook.com/events/2188576491490145

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów
fot. archiwum ambasadora

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce