Polak wicemistrzem świata U23 w duathlonie! "Marzenia się spełniają!" [WYNIKI]

Opublikowane w śr., 11/07/2018 - 11:25

Fynske Bank Multisport World Championships Festival, odbywający się w dniach 6-14 lipca w duńskich miastach Middelfart, Svendborg i Odense w randze MŚ w konkurencjach multisportowych, przyniósł Polsce niespodziewany medal!

W imprezie rywalizuje blisko 1000 zawodników z całego świata, w tym z Argentyny, Brazylii, USA, Kanady, Nowej Zelandii. Startują też Polacy.

Duathlon

Rywalizowano we piątek 6 lipca w formułach standard i sprint. W pierwszym formacie rozdzielono zmagania elity i kategorii wiekowych (age group - minimalnie 16 lat) i zmodyfikowano trasy; elita pokonywała biegiem i rowerem odpowiednio o 600 metrów i 3 km dłuższy dystans. W formule sprint do pokonania było 5 km biegiem, 20 km rowerem i 2,5 km biegiem.

Na dystansie standard zmagania elity wygrali Duńczyk Andreas Schilling (1:35:56) i Austriaczka Sandrina Illes (1:49:29).

Wysokie 15 miejsce open, a jednocześnie drugie miejsce w MŚ U23 zajął Polak Krzysztof Hadas (1:40:35)!

„Marzenia się spełniają. Jestem Vice Mistrzem Świata w Duathlonie U23” - pisał po zawodach na swoim profilu facebook młody... triathlonista.

„(…) Takiej dumy nie czułem nigdy na podium, widząc biało-czerwoną flagę na maszcie i odbierając srebrny medal Mistrzostw Świata. Z pewnością mogę powiedzieć, że 6.07.2018 zapadnie na zawsze w mojej pamięci”.

„Swój sukces dedykuję mojej całej rodzinie i trenerem” - podkreślił Krzysztof Hadas, nowy młodzieżowy wicemistrz świata w duathlonie!

Maciej Kubiak w open był 36 z czasem (1:46:24)

Na dystansie sprint rywalizowano tylko w kategoriach wiekowych, bez udziału Polaków.

Cross Triathlon

Pół tysiąca zawodników i zawodniczek rywalizowało we wtorek 10 lipca na wyspie Fyn (południowo-środkowa Dania). Trasę podzielono na trzy odcinki – 1 km pływania, 27 km jazdy rowerem górskim po wymagającym terenie z przeszkodami naturalnymi i sztucznymi, oraz 10 km biegu anglosaskiego w lesie.

Złote medale i tytuły w rywalizacji seniorów zdobyli Brytyjka Lesley Paterson (2:27:10) i Hiszpan Ruben Ruzafa (2:06:04).

Trzecie miejsce w kat. wiekowej 40-44 zajęła Katarzyna Galewicz (2:57:49). Również trzecią lokatę, ale w kat. 55-59 wywalczył Armand Surwilo (2:45:24).

Multisportowe święto

W ramach Fynske Bank Multisport World Championships Festival rywalizacja toczy się także w aquathlonie, aquabikeu i triathlonie długodystansowym. Wszystkie konkurencje mają rangę Mistrzostw Świata. Ostatnich medalistów poznamy w sobotę 14 lipca.