Poznaliśmy akademickich mistrzów Polski w biegach przełajowych

Opublikowane w śr., 17/04/2019 - 10:09

Klub Uczelniany AZS Politechniki Białostockiej oraz Klub Środowiskowy AZS Województwa Podlaskiego byli organizatorami Akademickich Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych. Zawody odbyły się w minioną sobotę w Supraślu.

Organizowane cyklicznie mistrzostwa gromadzą czołówkę studentów-biegaczy z całej Polski. Tym razem na starcie stanęło aż 600 zawodniczek i zawodników z 60 uczelni z całego kraju. W tegorocznych zawodach kobiety zmierzyły się w rywalizacji na 3 km i 6 km, zaś mężczyźni na dystansach 4,5 km oraz 9 km.

W biegu mężczyzn na trasie 4,5 km zwyciężył Szymon Dorożyński z Politechniki Opolskiej. Na dystansie 9 km najlepszy był Robert Głowala z Politechniki Łódzkiej. Wśród kobiet w krótszym 3-kilometrowym biegu zwyciężyła Eliza Megger z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, a na 6 km zwyciężył Angelika Mach z Uniwersytetu Warszawskiego.

Wśród pań w klasyfikacji drużynowej zwyciężyła drużyna Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, a wśród panów drużyna Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Na mistrzostwach nie zabrakło też studentów-biegaczy z Gorlickiej Grupy Biegowej. Wystartowała w nich Anna Wszołek z Rożnowic i Grzegorz Rosłoński z Szymbarku, który okazał się najlepszy w Polsce kategorii Wyższych Szkół Zawodowych.

– Ja miałem przyjemność reprezentować Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nowym Sączu. Sukcesu się nie spodziewałem, ponieważ było bardzo dużo szybkich zawodników z całej Polski. Na dziewięć kilometrów pobiegło około 120 zawodników. W kategorii open zająłem 36. miejsce i pierwsze miejsce w kategorii Wyższych Szkół Zawodowych – powiedział nam Grzegorz Rosłoński.

Bardzo dobrze wypadła też Anna Wszołek reprezentująca PWSZ w Tarnowie.

– Jako drużyna dziewcząt wywalczyłyśmy pierwsze miejsce drużynowo w klasyfikacji WSZ. W klasyfikacji indywidualnej WSZ w biegu na dystansie sześciu kilometrów wywalczyłam brązowy medal – podkreśla Anna Wszołek.

Pełne wyniki: TUTAJ