Proekologiczny 7. Półmaraton Oleszyce [ZDJĘCIA]

Opublikowane w pon., 17/02/2020 - 09:33

W niedzielę 16 lutego wystartował 7. Oleszyce Półmaraton oraz 6. Oleszyce Nordic Walking na dystansie 11,6 km, ze startem i metą w Leśniczówce Zabiała, gm. Oleszyce w woj. podkarpackim.

Bieg odbył się przy pięknej słonecznej pogodzie i temperaturze powietrza ok. 8 stopni Celsjusza, oczywiście na plusie, Trasa biegu została wyznaczona po przepięknych leśnych terenach Nadleśnictwa Oleszyce, jako idealnego miejsca do rekreacji i wypoczynku dla ludzi ceniących spokój i naturę.

Organizatorzy tegorocznych zawodów zadbali o promocję ekologicznego stylu życia:

• "Dzień bez plastiku” - wszystkie naczynia były ekologiczne lub wielokrotnego użytku;
  • "Wodę z lasu" podawano w butelkach z TRITANU bez bisfenoli, które przenikają do płynów w zwykłych PET-ach.

Do półmaratonu stanęło ok. 320 zawodników z całej Polski.

Zawody wygrał Mariusz Szkaradek z Nowego Sącza z czasem 1:19:42.

Drugie miejsce dla Krzysztofa Jaworskiego ze Starego Sącza z czasem 1:20:14, trzecie dla Andrzeja Psiuka z Biłgoraja, z czasem 1:21:05.

Wśród kobiet z czasem 1:34:57 wygrała Katarzyna Zych z Tarnowa przed Anetą Jarosz z Oleszyc z czasem 1:36:16 oraz Katarzyną Kokoszka z Przeworska z czasem 1:36:24.

Nordic Walking wygrał Tomasz Wojtowicz z miejscowości Widacz, z czasem 1:11:12, przed Maciejem Pietrasiewicz z Dachnowa z czasem 1:17:34 i Bożeną Kończewską z Ustrzyk Dolnych z czasem 1:20:35.

Mnie cieszy fakt, iż podczas imprezy aż 9 osób zdecydowało się na start na 11. TAURON Festiwalu Biegowym w Krynicy. Dziękuję organizatorom imprezy w Oleszycach za umożliwienie ustawienia stoiska krynickiej imprezy w biegowym miasteczku.