Seria Migu Run Skyrunner World Series na półmetku. Polacy...


Opublikowane w śr., 10/07/2019 - 09:32

Do zakończenia cyklu pozostało 8 biegów, a uczestnicy walczą nie tylko o punkty i nagrody, ale także o kwalifikację do finałowego biegu Limone Extreme Skyrace.

27-kilometrowa trasa tego biegu została zmodyfikowana i wzbogacona o techniczny odcinek specjalny, a na zwycięzców czekają dodatkowe punkty, które mogą się przydać w klasyfikacji generalnej. Jest o co walczyć. W tym roku pula nagród sięgnęła 75 tys. euro!

Udział w biegu finałowym wymaga spełnienia jednego z warunków. Numery startowe otrzymają zawodnicy z TOP 30 rankingu generalnego, TOP 30 rankingu 52-tygodniowego, pierwszej dziesiątki serii Super Sky, pierwszej piątki Sky Race i zwycięzcy biegów w seriach narodowych.

Do tej pory taki start zagwarantowało sobie 69 zawodników. Wśród 30 kobiet nie ma Polek. Dominują Hiszpanki. Siedem zawodniczek trafiło na listę startową po zajęciu wysokich miejsc w Transvulcanii. Wśród panów 39 zawodników może sobie ostrzyć apetyty na tę wyjątkową rywalizację. W tej grupie znalazł się jeden Polak - Bartłomiej Przedwojewski.

Strażak z Wrocławia miejsce w finałowym biegu zdobył po zwycięstwie w Skyrace Des Matheysins, który odbył się w maju. Jeśli zdecyduje się wystartować, jego rywalami będą m. in. Włoch Marco de Gasperi, Rosjanin Dmitrij Mitiajew, Brytyjczyk Jonathan Albon, Luis Alberto Hernando z Hiszpanii oraz zawodnicy, których Bartek już pokonał podczas francuskiego biegu.

Warto nadmienić, że finałowy bieg będzie miał dokładnie taki sam dystans jak Les Matheysins. Wśród zakwalifikowanych do tej pory mężczyzn również dominują Hiszpanie.

Kolejnym biegiem serii będzie zaplanowany na 14 lipca w Hiszpanii 42-kilometrowy Buff Epic Trail. Udział w imprezie zapowiedzieli m. in. Marcin Świerc, Martyna Kantor i Anna Kącka.

IB


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce