Sierpecka Dziesiątka na 100-lecie niepodległej Polski


Opublikowane w pt., 14/09/2018 - 09:03

Sierpecka Dziesiątka to cykliczna impreza biegowa, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń sportowych ziemi sierpeckiej. W tym roku, odbędzie się już czwarta edycja biegu, tym bardziej wyjątkowa, że przypadająca w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Bieg od samego początku spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony biegaczy-amatorów, ale także zawodowych sportowców oraz kibiców. Sierpecka Dziesiątka stała się rozpoznawalnym wydarzeniem sportowym, i biorą w niej udział nawet zawodnicy spoza granic Polski.

Do 2015 roku gdy odbyła się I Sierpecka Dziesiątka, w naszej okolicy nie przeprowadzano tak profesjonalnych zawodów biegowych. Cała trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, a pomiar czasu odbywa się za pomocą urządzeń elektronicznych. Możemy poszczycić się tym, że trasa biegu wyznaczona jest głównymi ulicami miasta i jest w 100% płaska i asfaltowa, co sprawia, że jest idealna do bicia własnych rekordów życiowych - mówi maratończyk Jakub Nowak, koordynator imprezy.

Wyjątkowość tegorocznej edycji polega na patriotycznym charakterze biegu. Start odbywa się 30 września o godzinie 11:11, nawiązując do 11.11.1918 i przyjazdu Marszałka Piłsudskiego do Warszawy. W tym roku zarówno koszulki biegowe i jak i medale będą nawiązywały do symboli II RP. Znajdziemy więc na nich mapę międzywojennej Polski oraz godło państwowe z 1919 roku.

Zachęcamy biegaczy z całej Polski do wspólnego startu w biegu, aby było nas jak najwięcej, byśmy razem sportowo uczcili stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody finansowe.

Strona imprezy: TUTAJ

mat. pras.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce