Sprowokowali biegaczy… do tańca. Bal Zwycięzców na finał szóstego sezonu GPPB

 

Sprowokowali biegaczy… do tańca. Bal Zwycięzców na finał szóstego sezonu GPPB


Opublikowane w ndz., 12/01/2020 - 09:13

Gliwicka Parkowa Prowokacja Biegowa to już stały element kalendarza biegowego na Śląsku. I chodzi zarówno o comiesięczne starty w parku przy ul. Chorzowskiej, jak i doroczny Bal Zwycięzców, który na początku stycznia kończy ubiegły sezon i jednocześnie rozpoczyna kolejny. W Hali Widowiskowo-Sportowej „Górnych Wałów” w centrum Gliwic w sobotni wieczór bawiło się kilkaset osób.

Biegacze i kijkarze, tym razem bez butów do biegania i kijków, w eleganckich sukienkach albo koszulach, przyszli świętować zakończenie sezonu 2019. Do udziału w balu uprawiony był każdy, kto chociaż raz w ciągu roku stanął na starcie Prowokacji i pokonał jedno okrążenie. Takich osób było… ponad 1400!

Na imprezie zjawili się jednak przede wszystkim ci, którzy mieli do odbioru statuetki Biegnącej Radiostacji. Można je otrzymać za wytrwałość – do brązowej wystarczy dziewięć startów w ciągu roku, na dowolnym dystansie. Choć był to warunek minimalny, nie brakło osób, które zaliczyły wszystkie dwanaście odcinków a nawet przebiegły w każdym z nich maksymalny dystans, czyli półmaraton. Jedynie w czerwcu, w ramach Maratonu Pędziwiatra, można było pokonać dystans dwukrotnie dłuższy.

Aż 102 osoby ukończyły dwanaście odcinków Prowokacji. To rekordowa liczba. Tym samym zasłużyły na złotą statuetkę Prowokacji. Po 11 i 10 startów zaliczyło odpowiednio 56 i 71 osób a 107 kolejnych wywalczyło brązową Radiostację minimalną liczbą dziewięciu startów.

Kolejny raz wszystkich zadziwił pan Marek Niewiadomski, który nie opuścił żadnej Prowokacji od początku jej istnienia, ma więc na koncie 72 starty. Organizatorzy postanowili go uhonorować pakietem startowym na wszystkie odcinki GPPB w 2020, więc wszystko wskazuje na to, że poprawi ten rekord. Inna liczba, o której warto wspomnieć, to wiek najstarszego uczestnika – pan Leon skończył 90 lat… i wszystkie dwanaście Prowokacji w minionym roku!

Co roku przybywa nagrodzonych jak i samych uczestników imprezy a Bal Zwycięzców trzeba przenosić do coraz większych obiektów. Impreza jednak zawsze jest udana a biegacze i kijkarze udowadniają, że potrafią się nie tylko ścigać, ale też doskonale bawić ze sobą. Organizatorzy zapewniają muzykę na żywo oraz catering. Większość osób przynosi ze sobą dodatkowe potrawy i napoje z domu, dzieląc się z przyjaciółmi.

Wręczenie statuetek poprzedziła zabawa taneczna, która trwała też po dekoracjach. Zespół porwał uczestników do tańca. Aż żal było się żegnać. Na szczęście nie na długo, bo przecież za tydzień pierwszy odcinek siódmego sezonu Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej.

KM


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce