Szamotulska Nocna Piątka za nami. Udany debiut [ZDJĘCIA]

Opublikowane w pon., 11/06/2018 - 12:49

W sobotę 9 czerwca na starcie nowego pięciokilometrowego nocnego biegu zameldowało się 455 uczestników.

Po krótkim otwarciu równo o godzinie 21:00 po wystrzale dyrektora biegu rozpoczęła się rywalizacja na trasie biegnącej przez ulice Szamotuł.

Upalna pogoda nie przeszkodziła zawodnikom w osiąganiu wspaniałych rezultatów. Posypały się życiówki.

Jako pierwszy na mecie zameldował się Marcin Kęsy z Szamotuł z wynikiem 15:39. Tuż zanim na mecie pojawił się Dawid Jagła z Jarocina z czasem 16:09 oraz Mateusz Rodewald z Wronek z czasem 16:34.

Wśród kobiet najszybsza okazała się Justyna Papież z Przyborowa w wynikiem 18:30, na drugim miejscu uplasowała się Violetta Maciołek z Lipnicy z czasem 19:48, a na najniższym stopniu podium stanęła Rozalia Gapska z Pęckowa z wynikiem 19:57.

W biegu wzięli udział m.in. Wiceburmistrz Gminy Szamotuły Dariusz Wachowiak oraz Starosta Powiatu Szamotulskiego Józef Kwaśniewicz, którzy wspólnie minęli metę z czasem 31:43.

Organizator wraz ze sponsorami przygotował kilka nagród rzeczowych, które zostały wręczone za wyznaczone miejsca. Po biegu na wszystkich uczestników czekał grillowy poczęstunek od restauracji Alanya oraz ponad godzinny koncert Śląskiego zespołu Tequila Sunrise.

Szamotulskie Stowarzyszenie Sportowe pragnie podziękować Wszystkim sponsorom, służbom oraz osobom zaangażowanym w powstanie i przygotowanie 1. Szamotulskiej Nocnej Piątki.

Wszystkie wyniki: TUTAJ