Tomasz Osmulski i Monika Kaczmarek triumfują w Kleszczowie

Opublikowane w wt., 17/09/2019 - 10:31

W minioną niedzielę po raz siódmy zawodnicy rywalizowali w Kleszczowie na dystansie 5 km. Zawody ukończyło 294 uczestników.

Start biegu głównego poprzedziły zmagania najmłodszych biegaczy, którzy w tym roku rywalizowali na ul. Sportowej. W sześciu grupach wiekowych wystartowało 104 dzieci.

Punktualnie o 12:00 wystartował bieg główny, odbywający się na lekko zmodyfikowanej trasie, która sprzyjała biciu rekordów życiowych, o czym świadczą chociażby nowe „życiówki” dwóch pierwszych mężczyzn na mecie! Od samego startu bardzo mocne tempo narzucił Aleksander Dragan, którego tempo wytrzymał tylko Tomasz Osmulski. Panowie pierwsze 2 km minęli w czasie 5:47.

Jako pierwszy linię mety minął Tomasz Osmulski w czasie 15:00 (netto 14:59) – jest to trzeci rekord życiowy zawodnika Trucht Team wywalczony w Kleszczowie.

Na drugim miejscu uplasował się Aleksander Dragan, który również wyjechał z imprezy z nowych rekordem – 15:03! Na trzecim miejscu linię mety przekroczył Jędrzej Hasiura z czasem 15:46.

Wśród Pań od samego początku na prowadzeniu biegła Monika Kaczmarek, która po raz kolejny triumfowała w Kleszczowie. W niedzielę dystans 5 km zwyciężczyni pokonała w czasie 16:53.

Na drugim miejscu uplasowała się Karolina Giza (17:42), a na trzecim Sabina Jarząbek (17:53).

Najlepszymi zawodnikami z Gminy Kleszczów okazali się Radosław Berencz oraz Milena Gierach.

Źródło: Organizator