"Tradycyjny, wysoki poziom". 5. Bieg Nadodrzański Ambasadora


Opublikowane w czw., 10/01/2019 - 08:47

W niedzielę 6 stycznia 2019 roku w Raciborzu odbył się już po raz piąty Bieg Nadodrzański. Jest to pierwszy z cyklu 4 Biegi Racibórz.

W tym roku organizatorzy stanęli przed nie lada wyzwaniem. Kapryśna aura - w sobotę roztopy, w niedzielę mróz - spowodowała, że w ostatniej chwili zmieniono trasę biegu, przenosząc rywalizację do Parku Zamkowego. Nie wszystkim uczestnikom ta zmiana się spodobała, ale większość biegaczy ze zrozumieniem przyjęła decyzję organizatorów, mających na względzie przede wszystkim bezpieczeństwo zawodników.

Punktualnie o godzinie jedenastej przeszło 350 biegaczy wyruszyło na niespełna 10-kilometrową trasę, składającą się z 5 prawie 2 kilometrowych pętli usytuowanych w pięknych parku nad rzeką Odrą. Obawy części zawodników, że tak duża liczba okrążeń spowoduje na trasie zamieszanie okazały się na szczęście bezpodstawne. Na większości trasy alejki parkowe były na tyle szerokie, że bez problemów umożliwiały wyprzedzanie słabszych zawodników.

Zwycięzcą niedzielnego biegu w kategorii mężczyzn został pochodzący z Brzegu Paweł Pac, który uzyskał czas 36:26, wyprzedzając o prawie minutę pochodzących z Raciborza Roberta Antczaka oraz Tomasza Olaniszyna.

Natomiast wśród pań zwyciężyła reprezentująca klub MKS SMS Victoria Racibórz Patrycja Rębisz w czasie 41:16 przed Joanną Griman z Rybnika oraz Sabiną Wojtaszewską z Raciborza.

Na mecie każdy uczestnik otrzymał do kolekcji ładny medal na zwycięzców czekały puchary oraz nagrody rzeczowe. Tradycyjnie na zakończenie wśród wszystkich zawodników którzy ukończyli bieg, rozlosowano upominki.

Tegoroczna edycja biegu pomimo niesprzyjającej aury okazała się bardzo udana. Jest to zasługa przede wszystkim organizatorów i wolontariuszy - tutaj ukłon w stronę Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Urzędu Miasta, którzy już tradycyjnie trzymają równy wysoki poziom. Do zobaczenia już 3 marca na Biegu Twardziela!

Marcin Mogilski, Ambasador Festiwalu Biegów


Polecamy również:


Podziel się: