Tragiczny finał poszukiwań brytyjskiej biegaczki w Grecji


Opublikowane w śr., 07/08/2019 - 21:25

W środę pisaliśmy o mobilizacji wśród biegaczy trailowych z całego świata, którzy poszukiwali zaginionej w poniedziałek Natalie Christopher. Mieszkająca na Cyprze Brytyjka przebywała na greckiej wyspie Ikaria, gdzie w poniedziałek rano wyszła pobiegać i zaginęła. Wieść o tym przekazali jej przyjaciele z grupy Cyprus Trail Runners i uruchomili całą lawinę zdarzeń. W pospolitym ruszeniu, które miało miejsce wzięły udział tysiące osób z całego świata.

[AKT.] Na greckiej Ikarii zaginęła biegaczka – środowisko biegowe apeluje o pomoc

Niestety, finał poszukiwań jest bardzo smutny – w środę w godzinach popołudniowych odnaleziono ciało Natalie.

Natalie, brytyjska astrofizyk, pracująca na Cyprze, wybrała się do Grecji ze swoim partnerem na krótkie wakacje. W poniedziałek rano wyszła pobiegać. Kiedy nie wróciła do hotelu, jej partner zawiadomił policję. Do poszukiwań prowadzonych przez służby włączyli się liczni ochotnicy oraz biegacze z grupy Cyprus Trail Runners. Na Ikarię przylecieli dzięki akcji crowdfundingowej zorganizowanej za pomocą mediów społecznościowych. W ciągu kilku godzin biegacze z całego świata wpłacili na rzecz poszukiwań Natalie 4000 euro! Datki wahały się od 3 do 300 euro a wielu z ofiarodawców nigdy nie spotkało zaginionej. Wsparli akcję bezinteresownie. Słowa otuchy i modlitwy spływały z całego świata.

W tym czasie trwała walka o odnalezienie Natalie. Wytyczono potencjalne trasy, którymi mogła pobiec, skrupulatnie przeszukiwano każdy metr kwadratowy wyspy. Skutecznie, choć efekt poszukiwań okazał się tym najgorszym z możliwych. Późnym popołudniem w dwudziestometrowym wąwozie zlokalizowanym około 1,5 km od hotelu odnaleziono zwłoki biegaczki. Na razie nie wiadomo jaka była przyczyna jej śmierci.

„Potwierdziły się nasze najgorsze obawy”

– napisali na swoim profilu biegacze z Cyprus Trail Runners.

„Biegaczka trailowa, astrofizyk, triathlonistka, wspinacz, miłośniczka przyrody, działaczka pokojowa, feministka i obrończyni zwierząt - Natalie Christopher była tym wszystkim i kimś o wiele więcej. Najbardziej inteligentną osobą, jaką kiedykolwiek spotkałam. Miała pasję, żyła w pełni i z nieograniczoną radością”

– wspomina Christelle de Jager, którą Natalie nazywała swoją „trailową mamą”.

„Kiedy biegła, zawsze słyszeliśmy, że nadchodzi. Z radości krzyczała na cały głos, śmiała się, wrzeszczała i piszczała jak dziecko, kiedy tańczyła po skalistych zboczach, lekka jak gazela. Zachwycało ją niebo nad głową i piękna mała niebieska orchidea w szczelinie skały.Nawet gdy się ścigała, Natalie znajdowała czas, by cieszyć się biegiem, nie wpadała w pułapkę tempa i pozycji, na której się znajdowała. Przystawała, by cieszyć się pięknem natury a kiedy zobaczyła małe stworzenie takie jak gąsienica przecinająca ścieżkę, zatrzymywała się i zdejmowała ją, aby upewnić się, że nie zostanie podeptana”

– pisze Christelle de Jager.

Natalie Christopher była naukowcem, działaczką społeczną, która prowadziła akcje mające na celu aktywizację cypryjskich kobiet i zachęcenie ich do uprawiania sportu. Sama była bardzo aktywna, trenowała kilka dyscyplin. Zginęła oddając się swojej pasji. Miała 34 lata.

KM


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce