Trail Running Nordwand - netflix dla ultrasów


Wraz z popularnością biegów górskich i ultramaratońskich przybywa produkcji traktujących o biegaczach ultra i samych imprezach. Jeden z miłośników konkurencji pokusił się o stworzenie bazy, zawierającej najważniejsze ale i te zupełnie nieznane produkcje.

Trail Running Nordwand to obszerna baza filmów, dokumentów czy zwiastunów dotyczących ultradystansu i gór. Autor zebrał, skatalogował, opisał i - co istotne z punktu widzenia dostępności filmów - podlinkował setki obrazów. 

W bazie znajdziemy m.in. filmy o Badwater, Barkley Marathons (aż 12 produkcji!), Comrades Marathon, Diagonale des Fous, Hardrock 100, Hong Kong, Hurt 100, Javelina Jundred, La Ultra - The High, TNF 100 Australia, UTMB, Western States 100, Yukon Arctic Ultra... 

Są też produkcje o biegaczach podejmujących się prób przebiegnięcia danego odcinka w najszybszym znanym czasie (m.in. dokument o Fernandzie Maciel podbijającej Aconcaguę) czy Nicky Spinks ścigającej się na słynnej Bob Graham Round w Wielkiej Brytanii. 

Nie brakuje też filmów biograficznych i parabiograficznych - poznajemy sylwetki m.in. Gordy Ainsleigh'a, Magdalena Boulet, Sage Canaday'a, Sebastiena Chaigneau, Anny Frost, Kiliana Jorneta - obrazów dokumentujących najciekawsze pojedynki ultra czy ultramaratońskie przygody. 

Zdecydowana większość filmów jest dostępna za jednym kliknięciem (YouTube, Vimeo etc.), inne - z uwagi na prawa licencyjne - trzeba odszukać w bazach serwisów płatnych (netflix). Można też zgłaszać produkcje, których nie ma w serwisie. Trail Running Nordwand to potężna baza wiedzy, ale też inspiracja i motywacja. Sprawdźcie! 

red.

Polecamy również:


Podziel się: