Trofeum i medale Pucharu Świata w Lekkiej Atletyce zaprezentowane


Opublikowane w śr., 11/07/2018 - 10:21

Przed nami weekend z premierowym Pucharem Świata w Lekkiej Atletyce (Athletics World Cup). Przed sportowcami zmagania o punkty i pieniądze, ale też medale i główne trofeum zawodów.

Prezentacji Pucharu Świata w Lekkiej Atletyce dokonali mistrzyni Wielkiej Brytanii w biegu na 200 m Beth Dobbin, mistrzyni Europy U23 w biegu na 100 m Ojie Edoburun i skoczek wzwyż Morgan Lake – reprezentanci Zjednoczonego Królestwa na ten prestiżowy mecz lekkoatletyczny. Platynowy puchar ma 51 cm wysokości i waży 6 kg. Uważa się, że jest jednym z najcenniejszych trofeów kiedykolwiek wyprodukowanych dla zawodów sportowych (bez podziału na dyscypliny).

Prezentacji medali dokonała brązowa medalistka olimpijska w rzucie młotem Sophie Hitchon. Krązki otrzymają najlepsze trójki zawodników w każdej z konkurencji w Londynie.

Mityng zgromadzi na Stadionie Olimpijskim w sumie 8 reprezentacji: Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Republiki Południowej Afryki, Francji, Chin, Niemiec, Jamajki i Polski. W zespołach znajdzie się po 45 lekkoatletów, którzy w ciągu dwudniowej imprezy będą zdobywać punkty do wspólnego koszyka danego kraju. Na stulecie uzyskania przez Brytyjki czynnego prawa wyborczego, kapitanami rywalizujących zespołów bedą kobiety.

Polska wysyła do Londynu silną drużynę. W składzie biało-czerwonych nie zabraknie rekordzistki świata w rzucie młotem Anity Włodarczyk, świetnie spisującego się w tym sezonie Wojciecha Nowickiego czy rekordzisty Polski w pchnięciu kulą Michała Haratyka. W konkurencjach biegowych - najdłuższy dystans to 1500 m, będą też sztafety - wystąpią m.in.Ewa Swoboda, Anna Kiełbasińska, Justyna Święty-Ersetic, Sofia Ennaoui, Karolina Kołeczek, Joanna Linkiewicz, Remigiusz Olszewski, Karol Zalewski, Jakub Krzewina, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, Damian Czykier, Patryk Dobek czy Rafał Omelko. Kapitanem reprezentacji będzie Anna Jagaciak-Michalska.

Znamy skład Reprezentacji Polski na Puchar Świata w Lekkiej Atletyce

Organizatorzy z UK Athletics przygotowali wysokie nagrody pieniężne dla uczestników. Pula nagród imprezy to 2 mln dolarów. 450 tys. dolarów do podziału przewidziano dla zwycięzców, 100 tys. dolarów dla najsłabszego zespołu. Zawodnicy, którzy zajmą ostanie miejsca w swoich konkurencjach mają otrzymać wypłaty co najmniej dwa razy wyższe niż w Diamentowej Lidze.

red.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce