Ultra-Trail World Tour już na półmetku. Prowadzą...

Opublikowane w pt., 13/07/2018 - 10:09

Za uczestnikami cyklu Ultra Trail World Tour już pół roku zmagań. Zaczęli w styczniu w Hongkongu i przebiegli do tej pory trasy 13 biegów. Przed nimi jeszcze 8 możliwych startów.

W rankingu zawodników, z dorobkiem 1865 punktów prowadzi Pau Capell. Hiszpan, który ubiegłoroczne zmagania zakończył na drugiem miejscu, w tym roku wystartował już trzykrotnie. Capell zaczął biegać górskie ultramaratony ze wskazań lekarskich, po poważnej kontuzji. Porzucił dla nich piłkę nożną i triathlon. Pierwszy raz bieg wygrał w 2013r., zaledwie rok po kontuzji. W tym roku wygrał Transgrancanarię, a Lavaredo Ultra i UTMF zakończył na drugim stopniu podium.

Drugie miejsce w rankingu należy do Dylana Bowmana. Amerykanin wystartował w UTWT na razie dwukrotnie i obydwa biegi wygrał. Był najszybszym finiszerem na mecie UTMF, gdzie dwa lata wcześniej z powodu pogody przerwano bieg. Bowman był wtedy na prowadzeniu, tyle że mocno skrócony dystans nie dawał punktów. W tym roku, gdy bieg wrócił do kalendarza, na jego trasę wrócił też Bowman i dokończył to, co wtedy zaczął. Z kolei na początku roku wygrał Tarawera Ultra.

Trzecie miejsce z dorobkiem 1240 zajmuje dobrze znany w Polsce Litwin Gediminas Grinius. Zawdzięcza to świetnemu startowi w Maratonie Piasków, gdzie zajął piąte miejsce. W MIUT był trzynasty.

Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem, na 11 miejscu jest Krystian Ogły. W Maratonie Piasków był dwunasty, w Transgrancanarii zajął 30. miejsce, a mecie UTMF – 18. miejsce

Wśród pań liderki są dwie. Kelly Wolf i Courney Dauwalter zebrały do tej pory 1700 punktów. Pierwsza zrobiła to, wygrywając UTMF i Western States. Druga triumfowała na mecie Tarawera Ultra i Lavaredo Ultra Trail.

LUT na drugim miejscu i Hong Kong 100 na pierwszym, ukończyła Yao Miao, która z dorobkiem 1565 punktów zajmuje trzecie miejsce w rankingu.

Najwyżej sklasyfikowaną Polką jest Anna Mączka, która po startach w Trangrancanarii, MIUT i LUT, zajmuje 31. miejsce.

Zmiany w rankingu pojawią już w najbliższy weekend. Dzisiaj zawodnicy mają przed sobą start w Eiger Ultra Trail.