(Ultra)Maraton Rzeszów. Kopeć i Wywłoka brylowali nad Wisłokiem [ZDJĘCIA]

Opublikowane w wt., 09/10/2018 - 11:11

Miesiąc po trzecim miejscu w Biegu 7 Dolin 100 km, cztery tygodnie po wygranej w 3. Ukiel Półmaratonie, trzy tygodnie po wygranej w półmaratonach w Kętrzynie i Elblągu, tydzień po ósmym miejscu w 40. Maratonie Warszawskim i starcie w kolejnym dniu w... Biegowym Potopie Szwedzkim, Wojciech Kopeć znów pobiegł na długim dystansie. I wygrał!

W niedzielę biegacz z Olsztynka bezapelacyjnie zwyciężył 6. PKO Maraton Rzeszów. W trudnych, bo bardzo wietrznych warunkach Kopeć uzyskać 2:28:11.

- To był bardzo ciężki bieg. Prawie go nie skończyłem, ale mogą głowa była mocna i zrobiłem to – skomentował swój występ zawodnik z Mazur, który na Podkarpacie wybrał się… w dniu startu, późną nocą.

Kopeć o 42 sekundy wyprzedził Kamila Czaplę z Rybnika i o blisko 4 minuty dwukrotnego zwycięzcę maratonu nad Wisłokiem Przemysława Dąbrowskiego

Bieg kobiet wygrała Paulina Grzegórzek, która do stolicy Podkarpacia przyjechała aż ze Szczecina. Druga była ultramaratonka, Paulina Wywłoka… druga zawodniczka Biegu 7 Dolin 100 km w Krynicy! Podium uzupełniła Dorota Gapys z Łodzi.