VI Maraton Karkonoski otwiera listę startową

Opublikowane w śr., 29/01/2014 - 10:15

W najbliższą sobotę o 9:00 ruszą zapisy na VI Maraton Karkonoski. W zeszłym roku rywalizacja w maratonie została w cieniu wobec Mistrzostw Świata w Długodystansowym Biegu Górskim. Ich jubileuszowa edycja była częścią maratonu i przyciągnęła do Szklarskiej Poręby elitę biegów górskich. Mistrzem został Mitja Kosovelj.

Szósta edycja odbędzie się już bez mistrzostw, ale nowością zawodów będzie bieg Mini. To propozycja dla tych, którzy chcą się sprawdzić w biegu górskim, ale na maraton nie są jeszcze gotowi. W ramach tego biegu zawodnicy mają do pokonania 16 km i 806 m przewyższeń. Wystartują z dolnej stacji wyciągu na Szrenicę i wrócą w to samo miejsce trasą przez schronisko pod Łabskim Szczytem, Śnieżne Kotły, schronisko na Hali Szrenickiej, schronisko Kamieńczyk i nartostradę Puchatek.  Udział w biegu Mini został przewidziany dla 200 osób.

Maraton rozpocznie się w tym samym miejscu i jego trasa tradycyjnie poprowadzi przez Śnieżkę. Jest to trasa wymagająca, dlatego organizatorzy proponują ją raczej doświadczonym zawodnikom. Powinni mieć za sobą przynajmniej jeden górski ultramaraton lub maraton ukończony w czasie poniżej 5 godzin. Obowiązujący limit zawodników na głównym dystansie to 500 osób.

Kolejną, przyjemną dla biegaczy niespodzianką szóstej edycji jest obniżenie wysokości opłaty startowej. Zawodnicy, którzy wniosą ją do 31.03 zapłacą 135 zł za bieg Ultra i 80 zł za bieg Mini. Od 1 kwietnia opłaty wzrosną do poziomu 150 i 100zł (mini).

O tym, że warto wziąć udział w Maratonie Karkonoskim, świadczy m.in. fakt, że głosami biegaczy - czytelników branżowego portalu BiegiGórskie.pl, została mu przyznana Brązowa Kozica za najlepszy bieg górski w 2013 r.