W Walentynki pobiegliśmy w Jednym Rytmie – W Rytmie Serca

 

W Walentynki pobiegliśmy w Jednym Rytmie – W Rytmie Serca


Opublikowane w pon., 22/02/2021 - 13:41

Czternastego lutego większość z nas kojarzy z popularnymi Walentynkami, ale tego dnia obchodzimy także Światowy Dzień Wiedzy o Wrodzonych Wadach Serca. Idea święta została zapoczątkowana w 1999 roku, kiedy to Amerykanka Jeanne Imperati, matka dziecka urodzonego ze złożoną wadą serca, wpadła na pomysł obchodzenia Dnia Wiedzy o Wrodzonych Wadach Serca (WWS) po to, aby informować o problemie wad wrodzonych, możliwości ich leczenia oraz roli wczesnego diagnozowania. Właśnie z tej okazji Fundacja Rozwoju Kardiologii i Kardiochirurgii Wad Wrodzonych Serca Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi "Mamy serce" zorganizowała Wirtualny Charytatywny Bieg Mamy Serce w Jednym Rytmie, którego celem było między innymi poszerzyć wiedzę o wadach serca na sportowo.

- Chętnych do startu w tym biegu nie brakowało, na listach startowych znalazło się prawie 1000 biegaczy. Informacja o tym wyjątkowym biegu dotarła także do Gorlickiej Grupy Biegowej. Wspólnie z Gabrysią Stec, Grzegorzem Bodziochem i Adrianem Wojtasem pobiegliśmy, każdy oczywiście swoją ulubioną trasą w tym szczytnym celu. Towarzyszyło nam serce, które doskonale prezentowało się w bielutkim puchu i wspaniałe humory, a teraz czekamy na piękne medale, które już pewno idą do nas – mówi Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegowego i uczestnik biegu.

Biegacze pobiegli praktycznie w każdym zakątku Polski. Startowało wiele rodzin, grup biegowych, stowarzyszeń, klubów i oczywiście zakochanych par. Najwięcej chętnych było z Łodzi i okolic Łodzi, a bieg honorowym patronatem objęła także Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska.

- Kochani była moc! Bardzo dziękujemy Wam za ogromne zaangażowanie, moc pozytywnej informacji zwrotnej, która do nas płynie i Wasze Wielkie Serducha!. Dziękujemy za piękne zdjęcia i filmy, które spływają na naszą skrzynkę. Mając Serce bijące W Jednym Rytmie pomagania, nie tylko w łódzkich parkach, ale jak Polska długa i szeroka biegaliśmy, wędrowaliśmy, spacerowaliśmy, świętując Światowy Dzień Wiedzy o Wrodzonych Wadach Serca i szerząc wiedze na ten temat. Dziękujemy za Cudowne foty i filmy pokazujące, jak fantastycznie można pomagać i dobrze się bawić! Mimo że oddzielnie to Razem – napisali na stronie fundacji organizatorzy tej wyjątkowej imprezy.

- Fundacji należą się ogromne podziękowania, że w tak trudnym czasie potrafiła zorganizować tak wspaniałą imprezę biegową i charytatywną. Nie ukrywam, że były to również wyjątkowe Walentynki w tym roku, bo o wadach serca u dzieci słyszymy bardzo często, natomiast o tym, że jest taki dzień, to pewno nie każdy z nas wiedział i ja też – podkreśla nasz ambasador.

Więcej informacji oraz zdjęcia i wyniki: 

https://www.facebook.com/events/230824071829251/?

https://www.facebook.com/FundacjaMamySerce/

https://www.mamyserce.org.pl/

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegowego

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce