Warszawa: „Chomiki” pobiegną dla psów i kotów


Opublikowane w wt., 15/11/2016 - 08:51

Nie wiemy czy św. Mikołaj przychodzi do chomików. Wiemy za to, że wcielając się na jeden wieczór w tego poczciwego gryzonia, można zrobić dobry uczynek i zasłużyć na swój prezent. Wszystko dzięki Mikołajkowemu Nocnemu Biegowi Chomika w Warszawie.

Będzie to druga edycja Biegu Chomika. Pierwsze zmagania odbyły się pod koniec lipca tego roku. Tym razem wydarzenie będzie miało wymiar charytatywny. Uczestnicy wesprą Fundację Azyl „Pod Psim Aniołem” w Falenicy, która leczy i oddaje do adopcji porzucone, oraz skrzywdzone psy i koty ze stolicy i okolic.

- Fundacja ma bardzo długą listę potrzeb, zwłaszcza teraz, kiedy zbliża się zima. Niezbędna jest m.in. karma, koce, czy żwirek dla kotów. Mamy nadzieję, że mikołajkowy nastrój udzieli się wszystkim i chętnie przyłączą się do pomocy - mówi Sebastian Wojciechowski, organizator imprezy.

Impreza odbędzie się w Parku przy Bażantarni. Jest to popularne miejscu spotkań biegaczy z Ursynowa, w soboty rozgrywany jest tu parkrun. Podczas Mikołajkowego Biegu Chomika uczestnicy pokonają dystans 10 km. Trasa składa się z sześciu rund. Właśnie od biegania w kółko bieg wziął swoją nazwę.

- W tym tygodniu uruchomimy formularz zgłoszeniowy. Jesteśmy przygotowani na przyjęcie 200 uczestników. Będzie oczywiście można też zapisać się na miejscu zawodów, jeśli ten limit nie zostanie osiągnięty wcześniej - dodaje nasz rozmówca.

Organizatorzy zachęcają do przebierania się w mikołajkowe stroje. Dla osoby, które zaprezentuje najciekawszy uniform, planowa jest nagroda niespodzianka.

Mikołajkowy Nocny Bieg Chomika rozegrany zostanie 6 grudnia. Początek o godzinie 20. Udział w imprezie jest darmowy. Start i meta zlokalizowane będą obok skate parku przy skrzyżowaniu ulic KEN i Przy Bażantarni (okolice stacji Metro Kabaty). Zachęcamy!

2. Mikołajkowy Nocny Bieg Chomika w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

RZ


Festiwal Biegów - Wszystko co chcesz wiedzieć o bieganiu

Polecamy również:


Podziel się: