Weekend Naftowy w Gorlicach: Zwycięzcy z Polski, Ukrainy, Słowacji... [WYNIKI, ZDJĘCIA]

Opublikowane w śr., 23/05/2018 - 09:51

Za nami kolejna edycja Weekendu Naftowego w Gorlicach. Przez dwa dni odbywały się imprezy sportowe, w tym zawody rolkarskie dla najmłodszych, Gorlickie Kryterium Kolarskie na dystansie 42 km, K2 Roll and Ski 2018 na dystansie 22 km i 42 km, Bieg Naftowy na dystansie 5 km i 10 km, półmaraton oraz marsz nordic walking na dystansie 5 kilometrów.

– Po raz pierwszy odbył się też Karpacki Cross-Fit. We wszystkich imprezach wystartowało ponad 400 osób w tym ponad 160 w Biegu Naftowym – informuje Adam Rachwał, prezes Stowarzyszenia Maraton Gorlice.

Maraton rolkarski wśród kobiet wygrała Aniela Dymiszkiewicz z Elbląga, a wśród panów pierwszy był Matej Filip ze Słowacji.

W drugim kryterium kolarskim na 42 km pierwszy był Konrad Dziadowiec reprezentant WLKS Krakus BBC Czaja, a wśród pań Magdalena Czumsz, reprezentantka 72 D Wind Sport Powered By Oshee.

W 16. Biegu Naftowym na dystansie półmaratońskim zwyciężył Ukrainiec Volodymyr Timashov reprezentujący Achillesa Leszno, który uzyskał czas 1:15:57. - Biegliśmy wspólnie we trójkę na czele biegu. Końcówka należała jednak do mnie. Był to bardzo trudny półmaraton i ciężkimi podbiegami, ale trasa bardzo fajna - relacjonował triumfator.

Wśród pań zwyciężyła Dagmara Pyż reprezentująca Nowy Targ Runners.

Wśród panów na 10 km zwyciężył Bartłomiej Olbrych z Binarowej, reprezentujący Nastopy.pl Run ning Team, a wśród pań - Regina Kulka z Ropy.

Dystans 5 kilometrów najszybciej pokonali Aneta Młynarczyk z Zadyszki Gorlice oraz Grzegorz Rosłoński z Gorlickiej Grupy Biegowej.

Na zwycięzców czekały nagrody, puchary, dyplomy oraz pamiątkowe medale.

Szczegółowe wyniki: TUTAJ