WMACI: Obikwelu i polscy olimpijczycy biegali w Toruniu [TRANSMISJA NA ŻYWO]

Opublikowane w wt., 26/03/2019 - 10:48

Start jednego z najbardziej utytułowanych sprinterów ubiegłego dziesięciolecia, Francisa Obikwelu, był jednym z najważniejszych wydarzeń drugiego dnia 8. Halowych Mistrzostw Świata Masters w Toruniu.

Słynny Portugalczyk zwyciężył w eliminacjach biegu na 60 metrów w swojej kategorii wiekowej (M40). Uzyskał rezultat 7.08, jednak pokazał, że tkwią w nim jeszcze spore rezerwy, stąd można spodziewać się, że zwłaszcza w finale Obikwelu pokusi się o naprawdę świetny wynik.

Tego dnia startowało jeszcze wielu innych olimpijczyków, zwłaszcza w barwach reprezentacji Polski. Na starcie niestety nie stanął dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą, Tomasz Majewski, który miał pobiec w crossie na 8 kilometrów, jednak w rywalizacji wzięli udział m.in. wicemistrzyni z Moskwy 1980 - Urszula Kielan, uczestnik tych samych igrzysk i wicemistrz Europy z 1982 roku - Janusz Trzepizur, posiadaczka najstarszego seniorskiego rekordu Polski - Ludwika Chewińska i uczestnik ostatnich igrzysk (Rio 2016) - Rafał Fedaczyński.

Zwłaszcza tych dwoje ostatnich wymienionych miało dziś wielkie powody do radości. Chewińska wywalczyła brązowy medal w pchnięciu kulą (kat. W70), przegrywając jedynie z Węgierką Márią Terézią Gosztolai oraz Litwinką Birute Kersuliene. Z kolei Fedaczyński, którzy rzecz jasna startował w swojej koronnej konkurencji, czyli chodzie został mistrzem świata w kategorii M35.Co warte podkreślenia, jest to dla niego drugi bardzo znaczący sukces osiągnięty w ostatnich dniach. Pochodzący z Hrubieszowa zawodnik w miniony weekend sięgnął w Dudincach srebro w mistrzostwach Polski na dystansie 50 kilometrów i uzyskał minimum kwalifikacyjne na mistrzostwa świata seniorów w Dausze.

W crossie na 8 km pobiegł reż chodziarz i Olimpijczyk Grzegorz Sudoł. Zdobył złoty medal!

Od rana trzeci dzień rywalizacji, kolejne lekkoatletyczne sławy na starcie i dalsze emocje! Zapraszamy do śledzenia relacji TV on-line

źródło: PZLAM

Fot: Julia Truszczyńska