YouTube powiedz przecie, kto jest najszybszy na świecie...


Opublikowane w śr., 20/03/2019 - 14:49

Nick Symmonds, wicemistrz świata z Moskwy na 800m, na sportową emeryturę odszedł w 2017 r. Od tamtej pory zajmuje się rodziną, prowadzi biznes, spędza czas na rybach i… się nudzi. Z początkiem roku ogłosił na swoim youtube’owym kanale, że brakuje mu wyzwań. Chciałby stawiać przed sobą cele i do nich wytrwale dążyć.

Na tym wyznaniu jednak nie poprzestał. Postanowił coś zmienić w swoim życiu i doszedł do wniosku, że istnieje dystans, na którym jeszcze nie sprawdził na co go stać. Startował już na 400, 800, 1500m oraz na milę. Podjął się nawet próby zostania maratończykiem. Nigdy jednak nie biegał na 100m i właśnie to zamierza zmienić.

Od dwóch miesięcy Symmonds wytrwale trenuje, by - jak mówi - pobiec najszybciej, jak mu organizm pozwoli. Relację ze swoich przygotowań prowadzi na YouTube’ie, pojawiając się tam w każdą środę. Jego poczynania na tym kanale śledzi już ponad 12 000 ludzi.

O ile, jak przyznał, brakuje mu wyzwań, to na pewno nie brakuje mu poczucia humoru. Redaktorzy serwisu Canadian Running zwrócili uwagę na nietypową dyskusję w sieci z udziałem Symmondsa.

W tym tygodniu, niezwykle popularny 22-letni youber i vloger Paul Logan, w ramach 24-godzinnych instastory, ogłosił, że jest najszybszym youtube’erem na świecie, a nawet zaproponował wynagrodzenie, jeśli ktoś go pokona. Paul Logan ma podstawy, by tak twierdzić. W 2017 r. został wprawdzie ogłoszony najszybszym youtube’erem na świecie, jednak nie dzięki bieganiu a dzięki nadzwyczajnemu przyrostowi subskrybentów swojego kanału, a dokładniej najszybsze 10 mln subskrybentów. W tej chwili jego kanał śledzi już 18 852 170 wiernych fanów. Milionową widownię mają też jego inne profile społecznościowe.

Nick Symmonds nic sobie z tego nie robiąc, odpowiedział gwieździe mediów społecznościowych, że najszybszym youtuberem jest raczej on i gotów jest się zmierzyć z Loganem na 800m.

Logan biegaczem nie jest, ale za to planowaniu strategii na zdobywanie kolejnych „followersów”, a co za tym idzie i sponsorów, jest bezkonkurencyjny. Biegowy pojedynek z Symmondsem to by było coś!

IB


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce