Zima w Olsztynie, wiosna w Trójmieście. Z tras CITY TRAIL


Opublikowane w pon., 11/02/2019 - 10:00

W weekend 9-10 lutego odbyły się dwa biegi w ramach cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. W sobotę nad olsztyńskim Jeziorem Długim biegacze musieli zmierzyć się z oblodzoną trasą. W niedzielę na ścieżkach w Gdańsku panowały zupełnie inne warunki – było niemal wiosennie, a trasa tylko na krótkim fragmencie była śliska.

OLSZTYN

Zwycięstwo w sobotnim biegu odniósł Dominik Drażba. Jego wynik na 5-kilometrowej trasie to 17:09. Drugie miejsce wywalczył członek ekipy organizacyjnej CITY TRAIL – Piotr Bętkowski (czas 17:12). Trzeci do mety dotarł Wiktor Kujawa (17:16). W klasyfikacji generalnej pewien zwycięstwa jest nieobecny tym razem Paweł Pszczółkowski.

Wśród kobiet swoje pierwsze zwycięstwo w CITY TRAIL odniosła Maja Lemanowicz. Jej wynik to 21:59. Jako druga metę przekroczyła Justyna Kaczmarczyk (wynik 22:21), a trzecia była Ewa Lisek (22:48). Po sobotnim biegu prowadzenie w klasyfikacji generalnej objęła Ewa Lisek, ale prawdopodobnie walka o zwycięstwo rozstrzygnie się dopiero w marcu, bowiem na końcowy sukces nadal ma szanse jeszcze kilka zawodniczek.

W biegu głównym uczestniczyło 326 zawodników. W zawodach dziecięco-młodzieżowych wystartowało 126 młodych sportowców. Mimo wymagających warunków, zawodnicy nie narzekali.

– Bardzo lubię biegać, bieganie sprawia mi dużą frajdę. Im trudniejsze warunki tym lepiej, bo można się bardziej sprawdzić. Już w styczniu były trudne warunki, bo mieliśmy śnieg i błoto pośniegowe, a dzisiaj było jeszcze trudniej, bo na trasie było bardzo dużo lodu. Na szczęście były też fragmenty, na których można było przyspieszyć – mówiła na mecie jedna z zawodniczek – Dorota Jachimowicz. – Dzisiaj ukończyłam swój czwarty bieg CITY TRAIL w trwającej edycji, zatem jestem już sklasyfikowana. Zależy mi na rywalizacji drużynowej, bo koledzy na mnie liczą, ale myślę, że w kategorii wiekowej - najlepszej na świecie – K40 - też powalczę – dodała.

Kolejne – ostatnie w edycji 2018/2019 zawody nad Jeziorem Długim odbędą się 9 marca.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce