Złota Konieczek, brązowy Dobek! Kolejne medale Polaków na Uniwersjadzie! [WIDEO]

Opublikowane w pt., 12/07/2019 - 10:08

Do końca 30. Letniej Uniwersjady coraz bliżej, ale nasi reprezentanci nabrali już medalowego tempa. W czwartek biało-czerwony wzbogacili swój dorobek o kolejne trzy krążki, a po ten najcenniejszy sięgnęła Alicji Konieczek. Na stadionie Świętego Pawła nie zdarzył się cud, ale cudowny bieg. Inaczej nie można opisać tego, co zdarzyło się w walce o złoto na 3000 m z prz.

24-letnia biegaczka była jedną z faworytek do medalu, ale takiego scenariusza rywalizacji chyba nikt się nie spodziewał. Jeszcze przed ostatnim okrążeniem wydawało się, że złoty medal jest poza zasięgiem Polki. Prowadziła Etiopka Meswat Asmare Dagnaw i to ze sporą przewagą.

Na ostatniej rundzie zaskakująco liderka zaczęła opadać z sił. Natomiast Polka nie traciła wiary i wprost przeciwnie nabrała wiatru w skrzydła. Powoli zbliżała się do rywalki i wyprzedziła Afrykankę na jednej z przeszkód. Później już tylko powiększała przewagę, wygrywając z najlepszym czasem w sezonie 9:41.46.

Szarżująca Etiopka była ostatecznie trzecia z wynikiem 9:45.48, co jest jej rekordem życiowym. Srebro wywalczyła Argentynka Balen Casseta z czasem 9:43.05.

Przypomnijmy, że Alicja Konieczek ostatnie lata spędziła w Stanach Zjednoczonych studiując na Western Colorado University i z powodzeniem reprezentując barwy tej uczelni w akademickich mistrzostwach NCAA. W zeszłym roku została też wicemistrzynią Polski w biegu na 3000 m. z prz i brała udział podczas Mistrzostw Europy w Berlinie. Teraz osiągała swój największy sukces w karierze. „Ten złoty medal to spełnienie moich marzeń” - powiedziała w rozmowie w portalem pasja.azs.pl

Brąz w biegu na 400 m ppł zdobył Patryk Dobek, który uzyskał wynik 48.99,. To jego najlepszy wynik w tym sezonie. Polak przyznał, że zmobilizował go bardzo medal Michała Rozmysa na 1500 m. Obydwaj nie tylko reprezentują Uniwersytet Szczeciński, ale i dzielą pokój w Neapolu.

Dodajmy, że dwa lata temu w Tajpej nasz reprezentant zajął 5. pozycje. Wracając jednak do Neapolu, złoto w tej konkurencji zdobył Brazylijczyk Alison Santos (48.57)

Na koniec dnia brązowy medal w konkursie pchnięcia kulą zdobyła jeszcze Klaudia Kardasz z rezultatem 17,65 m.

To nie koniec medalowych szans dla Polski. Dziś w w finale na 5000 m wystąpi Katarzyna Jankowska (Rutkowska). Trzymamy kciuki za polską rekordzistkę trasy Życiowej Dziesiątki w Krynicy-Zdroju!