Zostań Władcą Pierścienia! W kwietniu najdłuższy bieg w Wielkopolsce


Opublikowane w śr., 17/01/2018 - 15:59

Warszawa ma swoją Krwawą Pętlę, ciekawe czy równie złowrogi będzie poznański bieg pod intrygującą nazwą Władca Pierścienia?

Pierwszy ultramaraton pod tą nazwą wokół Poznania organizuje 7-8 kwietnia 2018 r. Klub Biegacza MANIAC. To będzie najdłuższy bieg w Wielkopolsce.

By zostać Władcą Pierścienia, trzeba będzie pokonać wielką, 168-kilometrową pętlę dookoła Poznania. Z Murowanej Gośliny przez Kostrzyn, Kórnik, Mosinę, Stęszew i okolice Tarnowa Podgórnego. Po drodze park krajobrazowy Puszcza Zielonka, piękne tereny Wielkopolskiego Parku Narodowego, urokliwe jeziora i wiele innych miejsc wartych zobaczenia choćby z pozycji biegacza.

Pierścień to wytyczona trasa rowerowa, tym razem jednak trzeba przemierzyć ją biegiem (a dla zdecydowanej większości - marszobiegiem). Dystans jest jeden, można go jednak pokonać na dwa sposoby: samemu lub stworzyć z przyjaciółmi Drużynę Pierścienia i dokonać wyczynu w sztafecie.  

Drużyna Pierścienia może liczyć od 2 do 8 zawodników płci dowolnej, co sprawia, że cel staje się znacznie bardziej realny, osiągalny dla każdego, kto jest w stanie na jednym odcinku sztafety przebiec 20 km.

Patronat nad biegiem objął burmistrz Murowanej Gośliny. Na terenie tego mocno rozbieganego miasta znajdzie się główna baza imprezy, start i meta Władcy Pierścienia. Dojazd z odległego o 20 km Poznania – bardzo dogodny, nie tylko samochodem, ale też miejskim autobusem i koleją.

Na miejscu, w miejscowej hali sportowej, będzie można przed biegiem przenocować. Na trasie organizatorzy przygotują  7 punktów żywieniowych (czyli średnio co półmaratońskie 21 km), w dowolnym miejscu będzie można jednak korzystać z własnego wsparcia – za zawodnikiem mogą podążać rodzina lub znajomi.

Ta forma sprawdziła się przed rokiem, podczas pilotażowej, „zerowej” edycji Władcy Pierścienia, z której pochodzą zamieszczone zdjęcia. 1 kwietnia 2017 r. cały dystans w założonym czasie 24 godzin pokonały dwie osoby indywidualnie oraz dwie sztafety.

W biegu już oficjalnym, z numerem 1 – limit czasowy będzie dłuższy i wyniesie 28 godzin.

Strona internetowa biegu

Piotr Falkowski

 

Polecamy również:


Podziel się: