12. Hunters Półmaraton „Słowaka” - informacje przedstartowe


Opublikowane w czw., 07/06/2018 - 10:33

Drodzy zawodnicy

10 czerwca o godz. 9.00 wystartuje 12. Hunters Grodziski Półmaraton „Słowaka”. Do Grodziska Wielkopolskiego przybędzie ponad 3 tys. biegaczy.

Do biura zawodów, które ulokowane jest jak zawsze w Grodziskiej Hali Sportowej przy ul. Żwirki i Wigury oraz do wyznaczonych parkingów prowadzą z rogatek miasta oznakowane dojazdy. W dojazdach pomagać będą także wolontariusze w tradycyjnie pomarańczowych koszulkach.

Biuro zawodów czynne będzie od godz. 6.00 do 8.00. O godz. 8.30 nastąpi zbiórka zawodników przy Grodziskiej Hali Sportowej, a 10 minut później uczestnicy biegu i zaproszeni goście udadzą się przy dźwiękach Grodziskiej Orkiestry Dętej im. Stanisława Słowińskiego na miejsce startu.

Punktualnie o godz. 9.00 strzał armatni da sygnał do startu.

Trasa biegu jest atestowana, zawodnicy mają do przebiegnięcia dwie pętle, tymi samymi ulicami miasta, co w ubiegłym roku.

Na trasie cztery punkty z napojami:

1. punkt – woda, izotonik oraz tabletki Dextro Energy
2. punkt – woda, pomarańcze, banany
3. punkt – woda, izotonik, Hoop Cola, Dextro Energy
4. punkt – woda, pomarańcze i banany

Jako, że u nas zawsze jest upał, na trasie zainstalowanych zostanie 15 kurtyn wodnych. W razie potrzeby uczestnicy biegu mogą liczyć na profesjonalną pomoc medyczną.

Na mecie na biegaczy czekać będzie medal i jak zwykle bogaty catering, w tym słynne Piwo z Grodziska. 0 12.30 rozpocznie się ceremonia dekoracji zwycięzców w kategoriach open i wiekowych.

Jest jeszcze niespodzianka. Trzech uczestników biegu odjedzie z Grodziska Wielkopolskiego markowymi rowerami.

Półmaraton Słowaka zaliczany jest do Ligi Festiwalu BIegowego - uczestnicy mogą zaliczyć swoje wyniki do kat. "Najlepszy maratończyk". Finał cyklu we wrześniu podczas 9. Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju.

I na koniec najważniejsze, drodzy biegacze czekają na Was nasi mieszkańcy, możecie liczyć na ich ogromny doping.

Czekamy. Do zobaczenia w niedzielę!

Organizatorzy


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce