57. Bieg Republiki Ostrowskiej: Ponad 1000 finiszerów na ostrowieckim Rynku

Opublikowane w czw., 24/10/2019 - 10:11

Jacek Lesiecki z Wrocławia oraz Olga Kazimirowa z Ukrainy okazali się najlepsi w 57. Biegu Republiki Ostrowskiej, który w niedzielę 20 października odbył się ulicami Ostrowa Wielkopolskiego. Lesiecki potrzebował 33 minuty i 15 sekund na pokonanie 10 kilometrowej trasy.

Spośród 737 zarejestrowanych zawodników numery startowe odebrało 723, a na starcie 57. Biegu Republiki Ostrowskiej stawiło się 699. Linię mety minęło 694, w tym 149 kobiet.

Tegoroczna pogoda sprzyjała zawodnikom - o godzinie 12.00 w ciepłych promieniach jesiennego słońca wystartowali biegacze z różnych zakątków Polski oraz z zagranicy. Najszybszy okazał się Jacek Lesiecki z Wrocławia, który po raz kolejny wygrał w Ostrowie. Drugi linię mety minął Patryk Frąszczak z Krotoszyna. Na najniższym stopniu podium, stanął Marcin Witkowski z Krotoszyna.

3. Małgorzata Wawrzyniak – 40:53

W tym roku dla zawodników rozgrzewkę poprowadziła pani Karolina Krzywda z klubu SKY Fitness, który ufundował dla vouchery do klubu Fitness. Upominki dla zawodników przygotowały także firmy Woseba oraz Mahle Behr Sp.z o.o.

Na mecie czekał okolicznościowy medal w kolorze brązowym, z artystycznym wizerunkiem Krzysztofa Komedy. Uczestnicy otrzymali również okolicznościowe ręczniki z ostrowskim ratuszem i pierwszym polskim burmistrzem miasta Stefana Rowińskiego oraz jak zwykle – ciepły posiłek tym razem przygotowany przez Restaurację Plażowa

Kolejne 475 osób ukończyło 14 biegów młodzieżowych. Każde dziecko otrzymało piękny pamiątkowy medal. Najlepsze trójki w poszczególnych rocznikach zostały dodatkowo nagrodzone pucharami.

Organizatorem imprezy jest Miasto Ostrów Wielkopolski. a współorganizatorami: ICE MAT Chłodnictwo Zbigniew Matysik, Klub Sportowy ICE MAT Team, Klub Sportowy Maraton Ostrów oraz Klub Sportowy Fabryka Biegania Ostrów Wielkopolski.

Źródło: Organizator