Bieg Chomiczówki z nową trasą. Niebawem zapisy


Prawie miesiąc wcześniej niż w ubiegłych latach wystartują zapisy do Biegu Chomiczówki w Warszawie. Na uczestników czeka też zmiana trasy. Niezmiennie impreza zaliczana jest do Ligi Festiwalu Biegowego.

Zapisy do 35. Biegu Chomiczówki (15 km) i towarzyszącego mu 13. Biegu o Puchar Bielan (5 km) ruszą w piątek 27 listopada. Początek rejestracji nastąpi o godzinie 15. W puli jest 1500 pakietów na bieg główny i 1000 na bieg towarzyszący. Przypomnijmy, że w ostatnich latach zgłoszenia uruchomiane były tuż przed świętami Bożego Narodzenia.

– Tym razem postanowiliśmy uruchomić rejestracje wcześniej, a to ze względu na ferie szkolne, które na Mazowszu wypadają akurat w połowie stycznia. Teraz każdy ma większą większe szanse zaplanowania wyjazdów i startów. Dzięki temu nikt nie będzie zaskoczony, że przez ten start nie wyjechał na odpoczynek z najbliższymi. Decyzję można podjąć wcześniej – powiedziała nam Elżbieta Iglewska-Romanowska, dyrektor imprezy.

Chętni powinni się spieszyć z rejestracją, bo chociaż impreza rozgrywana jest w styczniu to cieszy się gorącym zainteresowaniem. Dwa lata temu pakiety rozeszły się w zaledwie 16 godzin. Rok temu zgłoszenia potrwały niecałe pięć dni. Według regulaminu, zgłoszenia przyjmowane będą do 8 stycznia 2018 lub do wyczerpania wszystkich miejsc. Wpisowe to 40 złotych i umożliwia start w obu biegach imprezy na Bielanach.

Już podczas tegorocznej edycji organizatorzy zapowiadali możliwość zmiany trasy. Od kilku lat rywalizacja toczy się na trzech pętlach prowadzących osiedlowymi ulicami, ze startem przy murze Cmentarza Wawrzyszewskiego i metą przy TKKF Chomiczówka. Tym razem do pokonania będą dwie rundy. W weekend wykonano atest nowej trasy.

– Trasa biegu na 5 km uległa najmniejszym zmianom. Teraz start znajdował będzie się przy ul. Conrada. Myślę, że zostanie to dobrze odebrane przez uczestników, bo czekać będzie na nich długa prosta. Nie będzie już tego słynnego ostrego zakrętu pod kątem 90 stopni z ul. Kwitnącej. Bieg na 15 km ruszy z tego samego miejsca. Lokalizacja mety pozostaje bez zmian. Trasa biegu głównego zmieniła się o tyle, że dodaliśmy jeden dłuższy odcinek – objaśnia organizatorka.

35. Bieg Chomiczówki zaplanowano na 21 stycznia. Początek imprezy o godzinie 10:00. Biuro zawodów czynne będzie w Klubie Mieszkańców WSBM „Chomiczówka’’ przy ul. Pabla Nerudy 1 w dniach 18 - 20 stycznia, oraz w dniu zawodów od 7 do 9.

Przypomnijmy, że zwycięzcami tegorocznego Biegu Chomiczówki zostali Robert Głowala (48:24) oraz Angelika Mach ( 53:43). Na mecie zameldowały się 1295 osoby. W biegu na 5 triumfowali Arkadiusz Gardzielewski (14:58) oraz Mariola Ślusarczyk (17:52). W zmaganiach wzięło udział udział 846 biegaczy.

Bielański Bieg Chomiczówki zaliczany jest do Ligi Festiwalu Biegowego w klasyfikacji „Najlepszy Biegacz 5-10-15”. Finał zmagań odbędzie się w dniach 7-9 września 2018 roku w Krynicy-Zdroju.

RZ


Polecamy również:


Podziel się: