EKO Półmaraton Jurajski z "klasyfikacją generalną europejską". Są jeszcze pakiety


Opublikowane w czw., 07/06/2018 - 14:55

„To mógłby być zwykły bieg...” - takim oto hasłem przedstawia się EKO Półmaraton Jurajski. Co sprawia, że impreza w Rudawie wyróżnia się na tle innych? Najlepiej przyjechać i sprawdzić samemu.

Rudawa to niewielka miejscowość położona w woj. małopolskim, nieopodal Krakowa. Już po raz czternasty odbędzie się tam półmaraton. Jest to dobra propozycja dla wszystkich, którzy chcą się oderwać się od biegania w mieście. Trasa prowadzi przez malowniczą Jurę Krakowsko-Częstochowską. Płasko nie będzie, ale na pewno urokliwie.

Zapisy drogą internetową prowadzone były do 7 czerwca. Nie oznacza to, że szansa udziału w tegorocznej edycji przepadła. Zgłaszać można osobiście w biurze zawodów. Jak do tej pory chęć udziału w imprezie wyraziło 752 osób. Limit wynosi 1000 biegaczy. W dniu imprezy opłata wynosi 90 zł. Z opłaty zwolnieni są zawodnicy w wieku powyżej 70 roku życia.

Na uczestników zmagań czekają liczne klasyfikacje wiekowe, odbędą się m.in. Mistrzostwa Polski Nauczycieli w Półmaratonie. Przewidziano też „klasyfikację generalną „europejską” dla kobiet i mężczyzn. Według regulaminu, impreza ma na celu „Integracje zawodników z krajów Unii Europejskiej poprzez rywalizację sportową”. Wśród zgłoszonych zawodników nie ma póki co wielu znanych biegaczy z krajów wspólnoty. Można odszukać tylko Węgierkę Zite Kácser, której występ jest niepewny, czy Czeszka Petre Pastorovą. Wkrótce, przekonamy się kto stanie na podium i kto będzie miał powody do „Ody do Radości”?

EKO Półmaraton Jurajski odbędzie się 10 czerwca. Początek o godzinie 10:00. Start i meta znajdować będą się przy ul. Legionów Polskich 30, obok Centrum Usług Motoryzacyjnych „MOSUR”. Biuro zawodów czynne będzie dzień przed imprezą od godziny 12 do 20, oraz w dniu zmagań od. 7:00 do 9:30.

Zeszłoroczną edycje półmaratonu zwyciężyli Adam Czerwiński z wynikiem 1:12:01, oraz Ewa Kucharska z rezultatem 1:24:36. W imprezie wzięło udział 655 uczestników.

Bieg główny zaliczany jest do Ligi Festiwalu Biegowego w kat. Najlepszy maratończyk. Finał cyklu we wrześniu w Krynicy-Zdroju podczas 9. Festiwalu Biegowego.

14. EKO Półmaraton Jurajski w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce