Ligowa dycha z historią w tle. 12. Bieg Marszałka rusza z zapisami!

 

Ligowa dycha z historią w tle. 12. Bieg Marszałka rusza z zapisami!


Opublikowane w śr., 13/02/2019 - 08:51

Dobra informacja dla wszystkich zakochanych w bieganiu i historii. Już 14 lutego, w Walentynki startują zapisy do 12. Biegu Marszałka w Sulejówku. Impreza na głównym dystansie 10 km zaliczana jest do Ligi Festiwalu Biegów.

Bieg upamiętnia osiedlenie się Józefa Piłsudskiego w dworku „Milusin”, latem 1923 roku. Chociaż marszałek spędził w Sulejówku tylko trzy lata, to i tak kojarzony jest z tym miejscem. Wydarzenie symbolicznie nawiązuje do idei przedwojennych marszów odbywających się na trasie z Sulejówka do Belwederu.

Uczestnicy Biegu Marszałka, w przeciwieństwie do dawnych „Strzelców”, nie muszą biec aż do centrum Warszawy. Impreza rozgrywana jest na dystansie 10 km i składa się z trzech okrążeń prowadzących ulicami Sulejówka. Ostre ściganie poprzedza start honorowy sprzed kopca Marszałka. Meta znajdować będzie się na stadionie przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych.

- Pobiegniemy starą trasą, ale posiadającą już nową, wyremontowaną nawierzchnię, więc uczestnicy odczują różnicę. Będzie bardziej komfortowo. Może i w tym roku ktoś pokusi się o ustanowienie nowego rekordu trasy? - informuje  Joanna Piwowarczyk., Dyrektor ds. Komunikacji Biegu Marszałka.

- Bieg odbędzie się w niezmienionej formule, bo to tradycja stanowi o jego wyjątkowości. Co nie oznacza, że nie szykujemy niespodzianek (uśmiech). Już dzisiaj możemy zagwarantować dobrą atmosferę, wyjątkowych biegaczy i… wojskową grochówkę. Utrzymujemy też dotychczasowe klasyfikacje - zapowiadają gospodarze imprezy. Zapraszają na start. 

12. Bieg Marszałka zaplanowano na 8 czerwca. W czwartek 14 lutego organizatorzy zaczną przyjmować zgłoszenia. Na dobry początek, w ramach promocji walentynkowej oferują rabat dla par zakochanych nie tylko w bieganiu, ale i sobie. Dzięki temu można zapisać na start już za 30 zł.

Tradycyjnie w ramach imprezy rozegrany zostanie też Memoriał im. Haliny Zielińskiej, na dystansie ok. 3,45 km. Limit uczestników imprezy to 900 osób.

12. Bieg Marszałka na głównym dystansie 10 km zaliczany jest do Ligi Festiwalu Biegowego w klasyfikacji „Najlepszy biegacz 5-10-15”. Finał zmagań odbędzie się podczas 10. TAURON Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju (6-8 września). Zapraszamy do Sulejówka i do Krynicy!

12. Bieg Marszałka w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce