Ostatnie pakiety na 29. Bieg Niepodległości znalazły właścicieli


Warszawa: Zakończyły się zapisy uzupełniające do 29. Biegu Niepodległości. Była to ostatnia szansa dla spóźnialskich na zdobycie pakietu. Pozostaje już tylko odliczanie do rozpoczęcia rekordowej edycji.

Dodatkowa pula została uwolniona we wtorek o godzinie 20:00. Jak się okazało, nie była to najbardziej oblegana dogrywka w historii. Wszystko wskazuje na to, że większość osób, które chciały wystartować w stolicy, zapisało się wcześniej. Przypomnijmy, że jeszcze tylko dziś ze względów losowych można przepisać pakiet na innego uczestnika.

– Zapisy dodatkowe trwały stosunkowo długo, bo prawie 3 godziny i 40 minut. W puli było 415 miejsc. Podejrzewaliśmy jednak, że zapisy mogą być rozciągnięte w czasie. W zeszłym roku też trwało to wszystko nieco dłużej. Najważniejsze, że cel został osiągnięty – powiedział nam Marcin Kuriata, ze Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa.

Do biegu pozostały już tylko dni. Organizatorzy zachęcają do wcześniejszego odbioru pakietu startowego. Biuro zawodów czynne będzie jeszcze tylko w środę (od godziny 14.00 do 20.00), czwartek 9 listopada (od 10.00 do 16.00) oraz w piątek 10 listopada (od 15:00 do 19.00). Biuro znajduje się w Pałacu Kultury i Nauki w sali im. Kisielewskiego. W dniu imprezy biuro będzie przyniesione do Zespołu Szkół Poligraficznych przy ul. Stawki 14. Dodajmy, że w piątek oraz w dniu zawodów pakiety będą wydawane tylko osobom spoza Warszawy.

– Przed nami teraz wiele pracy organizacyjnej i logistycznej. W piątek przygotowujemy się do przeprowadzi biura zawodów, szykujemy wtedy też depozyty w C.H Arkadia i całe miasteczko. Uczestników mogę tylko prosić, żeby przychodzili do biura jak najszybciej, chociaż i tak już są kolejki. Podczas biegu proszę słuchać zaleceń organizatorów, a zwłaszcza ustawiać się w swoich strefach startowych – zachęca nasz rozmówca.

29. Bieg Niepodległości wystartuje 11 listopada, tradycyjnie o godz. 11:11. Biegacze ruszą na trasę w sześciu falach. Pobiegną al. Jana Pawła. Chałubińskiego i al. Niepodległości. Maksymalnie na trasie pojawi się aż 18 000 osób, co będzie nowym rekordem kraju we frekwencji biegu masowego. Oprócz służb, imprezę obsługiwać będzie 500 wolontariuszy.

29. Bieg Niepodległości zaliczany jest do Ligi Festiwalu Biegowego i klasyfikacji „Najlepszy Biegacz 5-10-15”. Kończy też zmagania w Warszawskiej Triadzie Biegowej „Zabiegaj o Pamięć”. Nasza relacja ze stolicy jeszcze w sobotę w portalu festiwalowym. Zapraszamy!

RZ


Polecamy również:


Podziel się: