Pełnoletni Półmaraton Hajnowski. Świętuj w Krainie Żubra!


Biegowo-towarzyska impreza, zainaugurowana w 2001 roku przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce szybko zyskała grono sympatyków. Być może przez trasę wiodącą pięknym, prastarym lasem, a może przez ogólną atmosferę.

Z pewnością nasza kameralna impreza jest dobrą odskocznią od masowych wielkomiejskich biegów. Tegoroczny półmaraton odbędzie się 19 maja, ponownie w ramach Ligi Festiwalu Biegowego (kat. "Najlepszy maratończyk".

Trasa Półmaratonu Hajnowskiego prowadzi z Białowieży asfaltową drogą główną do Hajnówki, biegnącą cały czas przez teren Puszczy Białowieskiej. Meta biegu zlokalizowana jest w Hajnówce, w Parku Miejskim przy amfiteatrze. Na trasie zlokalizowane są trzy punkty odżywcze (na 6, 12 i 18 kilometrze) oraz posiłek regeneracyjny na mecie.

Sama Hajnówka odgrywa rolę tzw. Bramy do Puszczy, jest bowiem znakomitym punktem wypadowym wycieczek po najstarszym Kompleksie Leśnym Europy. Bogata sieć szlaków turystycznych i dydaktycznych pozwala na wędrówki po pięknych, tajemniczych zakątkach puszczy. Świeże powietrze, zapach żywicy i szum drzew pozostawiają niezapomniane wrażenia na tych, którzy chcą tu wypocząć, a także na tych, którzy uczestniczą w Półmaratonie Hajnowskim.

Nie ma co się zastanawiać! Zapisy do udziału w biegu ruszą 9 kwietnia w portalu maratonypolskie.pl.

18. Półmaraton Hajnowski w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

red. / org.

Polecamy również:


Podziel się: