Pobiegnie Cracovia Maraton z futbolówką. Dryblując...


Opublikowane w śr., 28/03/2018 - 15:33

Uczestnicy 17. PZU Cracovia Maratonu mogą spodziewać się, że na trasie mogą zostać okiwani. Dariusz Kołodziejczyk z Knurowa chce pobić Rekord Guinnesa w kategorii „Najszybsze pokonanie maratonu dryblując piłką”.

Biegacz ma już na swoim koncie jeden niesamowity wynik, tyle że stricte piłkarski. W zeszłym roku ustanowił rekord Polski w podbijaniu piłki. Żonglerka trwała aż 3 godziny i 11 minut. Wyczyn obiegł media, a pana Dariusza zapraszały wszystkie telewizje. Wkrótce pokazy żonglerskie stały się jego sposobem życie. Zresztą nie ma co się dziwić, bo takie gwiazdy freestyle footballu jak 18-letnia Lisa Zimouche podbijają obecnie media społecznościowe i współpracują ze znanymi markami. Na instagramie Francuzkę obserwuje bagatela 1,2 miliona osób!

W Krakowie Dariusz Kołodziejczyk może ustanowić kolejny rekord, tym razem o zasięgu światowym i... biegowym. Musi tylko pokonać maraton z piłką wprost przyklejoną do nogi. Żeby osiągnąć cel, trzeba pokonać 42,195 km w czasie poniżej 3:29:55. Tyle obecnie wynosi najlepszy rezultat, ustanowiony przez rodaka słynnych braci Laudrup, Duńczyka Jana Schrodera La Caille. Rekordowy wynik osiągnął on w 2013 r., podczas Greve Sydkyst Marathon w 2013 roku.

Żeby uzyskać czas choć minimalnie lepszy i ustanowić rekord, trzeba biec ze średnim tempem 4:58 min./km. Kontrola nad piłką i częsta zmiana kierunku biegu nie będą ułatwiać zadania. Stara podwórkowa taktyka „długa i na aferę” tym razem nie zda egzaminu. Jak informuje oficjalna strona BiuroRekordow.pl, „dalekie wysunięcia piłki do przodu i dobieganie do niej nie będą uznawane i będą podstawą do zdyskwalifikowania próby”.

Dodatkowo jeśli pan Dariusz straci kontrolę nad piłką, to musi rozpocząć bieg od miejsca, w którym przerwał dryblowanie. Ale jak widać piłka się go słucha. Pytaniem pozostaje czy tak samo będzie i po 2/3 dystansu, przy maratońskiej ścianie...

Nie będzie to pierwsza próba bicia Rekordu Guinnesa podjęta w stolicy Małopolski. Niedawno, bo w 2016 roku Dariusz Laksa podczas Cracovia Półmaratonu Królewskiego chciał poprawić wynik biegu w garniturze. Do złamania 1:18:10 zabrakło tylko minuty. Do dziś rekord należy do Australijczyka Michaela Tozera.

17. PZU Cracovia Maraton odbędzie się 22 kwietnia. Start nastąpi o godzinie 9:00 z Rynku Głównego, ponownie w ramach Ligi Festiwalu Biegowego. Finał zmagań we wrześniu w Krynicy podczas 9. Festiwalu Biegowego. 

RZ


Polecamy również:


Podziel się: