Półmaraton Słowaka znów nie zawiódł uczestników. REKORD! „W skali 1-5 daje 10”


Opublikowane w ndz., 10/06/2018 - 16:46

„Było wspaniale! Brawo organizacja i brawo kibice!”

„Najlepsza biegowa impreza w Polsce, perfekcja na każdym szczeblu, klimat nie do opisania , juz czekam na kolejna edycje , w skali 1-5 daje 10”

„Myślałam, że juz lepiej być nie może, ale znów się myliłam! Ten półmaraton jest genialny, organizacja mistrzowska, mieszkańcy niezastąpieni (dziękuję za każdą jedną armatkę i oblewanie wężem), a żelazny na koniec sprawił, że do teraz mam ciarki. Uwielbiam was i jestem dumna z mojego miasta! Mistrzowie!

„Organizacja level master! Prawdziwe święto biegowe. Wielkie imprezy mogą się od was uczyć.”

- to tylko część komentarzy po 12. Hunters Półmaratonie „Słowaka”, jedne z najważniejszych rund Ligi Festiwalu Biegowego.

Impreza trzyma wysoki poziom, a biegacze odpłacają się najlepiej jak mogą. Przypomnijmy, 2 800 pakietów wyczerpało się już po 2 godzinach zapisów, jeszcze w marcu. Gdy zaczęły się rozchodzić w drugim obiegu, organizator uciął możliwość spekulacji na cenach i nakazał ich zwrot tym, którzy zamiast medalu chcieli zdobyć trochę monet. To było bardzo dobre posuniecie, które przełożyło się na ostateczną frekwencję.

Dziś na starcie w Grodzisku Wlkp. pojawiło się 2 784 osób. To nowy rekord frekwencji grodziskiej imprezy (rok temu 2 682 uczestników).

Tylko 21 osób nie dotarło dziś do mety, w czym pomogła niestety pogoda – żar lał się z nieba niemiłosiernie! Tu organizator nie miał nic do powiedzenia, mógł się jedynie zatroszczyć o odpowiednią ilość wody i punktów serwisowych. I zatroszczył się.

Kapitalnie biegali Polacy. Bieg open wygrał Kamil Makoś z Karkonosz Running Team (czas zwycięzcy 1:12:29). Drugi finiszował Krzysztof Szymanowski (1:13:0). Podium dopełnił Marcin Zagórny (1:13:27). Tuż za podium znaleźli się Marcin Fehlau i Bartosz Majorczyk.

Wart podkreślenia jest wynik Grzegorza Urbańczyka, zwycięzcy pierwszej edycji Wings for Life World Run (czas 1:18:38), który jeszcze wczoraj uwijał się przy organizacji Biegu dla Chojraków.

Bieg kobiet rozstrzygnęła na swoją korzyść Sylwia Telatyńska z grupy „Aktywne Choszczno" (czas 1:24:36). Polka o blisko półtorej minuty zdystansowała Ukrainkę Tetianę Rybalchenko (1:25:53). Trzecie miejsce wywalczyła Ilona Maciąg (1:27:23).

Półmaraton „Słowaka” zaliczany jest do Ligi Festiwalu Biegów w klasyfikacji „Najlepszy Maratończyk”. Finał zmagań odbędzie się w dniach 7-9 września podczas 9. Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju.

Pełne wyniki: TUTAJ

red.


Polecamy również:


Podziel się: